Reprezentacja dziewczyn

Predecka trafiła tylko raz

25/10/2017 21:00

W ostatnim tegorocznym meczu o punkty w grupie eliminacyjnej Mistrzostw Polski Kadr Wojewódzkich reprezentacja Śląskiego Związku Piłki Nożnej dziewcząt U13 przegrała w Dzierżoniowie z rówieśniczkami z Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej 1:3.


- Po zwycięstwach 6:0 z Opolskim Związkiem Piłki Nożnej i 2:1 z Łódzkim Związkiem Piłki Nożnej musieliśmy przełknąć gorycz porażki – mówi trener Krzysztof Klonek. - Zaczęliśmy bardzo dobrze, bo Predecka miała okazję, której nie wykorzystała. Szybko jednak wyciągnęła wnioski i za drugim razem, w 9 minucie, po podaniu Piętakiewicz wykorzystała sytuację sam na sam. Później już jednak strzelały tylko rywalki. W 12 minucie wyrównały. W 26 minucie ustaliły wynik pierwszej połowy na 2:1, a po przerwie, czyli w drugich 30 minutach meczu, strzałem z rzutu wolnego w 55 minucie postawiły pieczęć na zwycięstwie. U nas z dobrej strony pokazała się debiutantka Szczęsna, która szybko wkomponowała się w zespół. Przeciwniczki były silne fizycznie i to zadecydowało, choć nasza szybka gra pozwalała nam przeprowadzać składne akcje. Tym razem jednak to nie wystarczyło, ale wiemy nad czym musimy pracować, żeby wiosną awansować do finałów.

Dolnośląski Związek Piłki Nożnej U13 – Śląski Związek Piłki Nożnej U13 3:1 (2:1)
Bramka Predecka 9 min.
ŚlZPN U13: E. Sikora – Szczęsna, A. Sikora, Palichleb, Warelis – Krótki, Witek, Tuszyńska, Bochańska – Piętakiewicz, Predecka oraz Młynek, Kosielak, Ostalecka, Karolska, Ozieriańska, Żuchowicz. Trener Krzysztof KLONEK.