Reprezentacja dziewczyn

Gol Hałatek nie wystarczył do zwycięstwa

25/10/2017 20:41

Dziewczęca reprezentacja Śląskiego Związku Piłki Nożnej U16 zakończyła rundę jesienną grupowej fazy rozgrywek o prawo gry w finałach Mistrzostw Polski Kadr Wojewódzkich remisując w Dzierżoniowie 1:1 z rówieśniczkami z Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej.


- Zaczęliśmy od mocnego uderzenia, bo Hałatek strzałem z 25 metrów w 9 minucie zapewniła nam prowadzenie – mówi trener Szymon Mlynek. - Rywalki odpowiedziały także uderzeniem z dystansu i w 38 minucie, czyli 2 minuty przed przerwą wynik został ustalony. My swoje najlepsze okazje mieliśmy w pierwszym kwadransie, a później przeciwniczki przejęły inicjatywę. Po przerwie one nadawały ton grze przez 10 minut, a następnie my byliśmy częściej przy piłce. Przeciwniczki do końca były jednak bardzo groźne przy stałych fragmentach gry. Dlatego uważam, że naszej drużynie należą się słowa pochwały za fajną, ambitną grę, szybki doskok do rywalek i dobry poziom.

Ostatni mecz o punkty nie oznacza jednak, że reprezentacja Śląskiego Związku Piłki Nożnej dziewcząt U16 zakończyła tegoroczną pracę.

- Czeka nas jeszcze pod koniec listopada trzydniowe zgrupowanie i sparingowy mecz – dodaje Szymon Mlynek. - Za nami runda jesienna, w której wcześniej 17:0 wygraliśmy z Opolski Związkiem Piłki Nożnej i 3:4 przegraliśmy z Łódzkim Związkiem Piłki Nożnej. Chcemy się więc jak najlepiej przygotować do rewanżów.  

Dolnośląski Związek Piłki Nożnej U16 – Śląski Związek Piłki Nożnej U16 1:1 (1:1)
Bramka: Hałatek 9 min.
ŚlZPN U16: Bzowska – Konkol, Ogierman, Kubik, Jaszek (55. Brzęczek) – Miś (65. Tobiczyk), Guzik, Hałatek, Krawczyk – Nowak, Ziębińska. Trener Szymon MLYNEK.