Reprezentacja dziewczyn

Bramki Marty Predeckiej na wagę zwycięstwa

30/09/2017 13:51

W swoim drugim występie w rundzie jesiennej, walcząca w grupie eliminacyjnej do Mistrzostw Polski Kadr Wojewódzkich, dziewczęca reprezentacja Śląskiego Związku Piłki Nożnej do lat 13 pokonała na boisku w Niwce rówieśniczki z Łódzkiego Związku Piłki Nożnej 2:1.


Podopieczne Krzysztofa Klonka obydwie bramki zdobyły w pierwszej połowie (grano 2x30 minut, na bramki o wymiarach 5x2 m, na boisku od linii piątki do linii piątki). W 7 minucie Marta Predecka wykorzystał prostopadłe podanie Zuzanny Witek i ulokowała piłkę w pustej bramce rywalek, a w 29 minucie, kolejny raz Marta Predecka, wpisała się na listę strzelców. Co prawda chwilę wcześniej nie wykorzystała sytuacji sam na sam, ale odbita przez bramkarkę piłka wyszła na rzut rożny, z którego dośrodkowała Patrycja Kielesz, a snajperka śląskiej drużyny z woleja ustaliła wynik pierwszej połowy.

Po przerwie mimo wielu dogodnych sytuacji strzeleckich drużyna Śląskiego Związku Piłki Nożnej już nie poprawiła swojego dorobku i dlatego w końcówce było trochę nerwowo. Łodzianki tuż po wznowieniu gry przeprowadził groźną akcję, zakończoną strzałem w słupek. Lepiej wykonały natomiast rzut wolny w 50 minucie i Karolina Sok została pokonana. Na więcej jednak blok defensywny kierowany przez Aleksandrę Sikorę już rywalkom nie pozwolił.

- Łodzianki w pierwszej kolejce przegrały z reprezentacją Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej 0:1, a my 6:0 pokonaliśmy drużyną Opolskiego Związku Piłki Nożnej – przypomina Krzysztof Klonek. - W drugiej kolejce przekonaliśmy się, że walka o dwa miejsce premiowane awansem do finałów mistrzostw Polski będzie jednak bardzo trudna. Na szczęście dziewczyny weszły w mecz dobrze nastawione i grał agresywnie. Dzięki temu, że wysoko atakowaliśmy i odbieraliśmy piłkę wyprowadzaliśmy groźne akcje. Po przerwie już nie mieliśmy gry aż tak bardzo pod kontrolą, ale szkoda gola, który sprawił, że w końcówce zrobiło się nerwowo. Na szczęście nasz blok defensywny – jako całość – stanął na wysokości zadania i wygraliśmy zasłużenie. Chcemy grać szybko, odbierać piłkę i pierwszym podaniem utrzymywać się przy piłce, a później inicjować akcje ofensywne. Ta gra wychodzi nam coraz lepiej i mam nadzieję, że sprawdzi się także w ostatnim tegorocznym meczu 25 października, kiedy to na wyjeździe zmierzymy się z reprezentacją Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej.       

Zdjęcia z tego meczu można oglądać w galerii.

Śląski Związek Piłki Nożnej U13 – Łódzki Związek Piłki Nożnej U13 2:1 (2:0)
Bramki: Predecka 7 i 29.
ŚlZPN U13: E. Sikora (Sok) – Kielesz, Palichleb, A. Sikora, Warelis – Młynek, Witek, Krótki, Bochańska – Predecka, Piętakiewicz oraz Talik, Ostalecka, Sadurska, Karolska, Ozieriańska, Tuszyńska. Trener Krzysztof KLONEK.