Reprezentacja dziewczyn

Prezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej podziwiał… taneczne umiejętności 13-letnich reprezentantek

15/06/2018 14:02

Dzień przed najważniejszym meczem sezonu reprezentacji Śląskiego Związku Piłki Nożnej U13, czyli spotkaniem finałowym Mistrzostw Polski Kadr Wojewódzkich Młodziczek, z rówieśniczkami z Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej, podopieczne Krzysztofa Klonka miały nietypowe zajęcia.


Po śniadaniu i treningu taktycznym „Frelki” spotkały się z prezesem ŚlZPN Henrykiem Kulą, który wybrał się z dziewczętami na spacer po Wiśle. Kiedy dotarli do centrum miasta, w jednej z kawiarenek, sternik Śląskiego Związku Piłki Nożnej zafundował zawodniczkom lody. Dociekliwe piłkarki ustaliły szybko, że to prezent z okazji urodzin prezesa i odśpiewały chóralne 100 lat.

Wyraźnie wzruszony prezes podziękował piłkarkom, które po chwili – w wiślańskim amfiteatrze – przy dźwiękach muzyki zaprezentowały układ choreograficzny. Otrzymały za taniec gromkie brawa także od turystów, którzy zainteresowani tym co się dzieje na scenie zasiedli na widowni.

W tym czasie na boisku ośrodka Start, gdzie jutro o godzinie 11.00 rozpocznie się finał, trenowały reprezentantki Wielkopolskiego ZPN. A zajęcia zespołu Śląskiego Związku Piłki Nożnej trener Krzysztof Klonek zaplanował na godzinę 17.00.

Zdjęcia z e spaceru można oglądać TUTAJ.