Reprezentacja dziewczyn

13-latki zaczęły od zwycięstwa z Mazowieckim Związkiem Piłki Nożnej

2/06/2018 11:22

Reprezentacja Śląskiego Związku Piłki Nożnej U13 dziewcząt od zwycięstwa 2:0 rozpoczęła turniej półfinałowy Mistrzostw Polski Kadr Wojewódzkich w Warce. Podopieczne Krzysztofa Klonka pokonały rówieśniczki z Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej.


- Wynik otworzyła Piętakiewicz strzałem z dystansu pod poprzeczkę - mówi Krzysztof Klonek. - A po przerwie - gramy 2x25 minut - rezultat ustaliła Predecka, która doskoczyła do odbitej piłki i lobem, sfinalizowała sytuację sam na sam. Trzeba jednak dodać, że to był bardzo trudny i żywy mecz, w którym szczęście było z nami. Rywalki miały swoją szansę na wyrównanie w pierwszej połowie, ale po ich strzale w podbramkowym zamieszaniu piłka trafiła w poprzeczkę. Także w końcówce spotkania w naszym polu karnym zrobiło się gorąco, ale obrończynie zdołały zablokować strzał i zakończyliśmy mecz bez straty gola. Mieliśmy nawet okazję na trzeciego gola, bo Predecka znalazła się w sytuacji sam na sam, ale posłała piłkę obok celu. Cieszymy się z pierwszego zwycięstwa i czekamy na kolejne mecze.

Po obiedzie zaplanowanym na 13.30 reprezentantki ŚlZPN czeka krótka odprawa, na której Krzysztof Klonek przypomni założenia taktyczne przed spotkaniem z reprezentacją Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej, która w swoim pierwszym meczu na turnieju w Warce przegrała 0:1 z reprezentacją Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. 

Śląski Związek Piłki Nożnej U13 - Mazowiecki Związek Piłki Nożnej 2:0 (1:0)
1:0 - Piętakiewicz, 11 min
2:0 - Predecka, 31 min
ŚlZPN U13: E. Sikora - Małecka, A. Sikora, Legierska, Warelis - Kielesz, Witek, Tuszyńska, Żuchowicz - Predecka, Piętakiewicz oraz Kłębek, Szatka, Ozieriańska, Ostalecka. Trener Krzysztof KLONEK.