Reprezentacja chłopców

Reprezentacja Śląskiego ZPN U15 przegrała na koniec rundy

25/10/2017 19:58

Choć mecz bardzo dobrze się zaczął to jednak reprezentacja Śląskiego Związku Piłki Nożnej U15 ostatecznie przegrała z rówieśnikami z Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej 1:2. Na boisku w Niwce podopieczni Krzysztofa Błońskiego i Roberta Siudy, walczący w fazie grupowej rywalizacji o awans do finałów Mistrzostw Polski Kadr Wojewódzkich, doznali pierwszej porażki w tym sezonie.


- Z Lubuskim Związkiem Piłki Nożnej wygraliśmy 4:1, a z Opolskim Związkiem Piłki Nożnej 2:0 – przypomina Krzysztof Błoński. - W meczu z Dolnośląskim Związkiem Piłki Nożnej już w 7 minucie strzeliliśmy gola, bo po zagraniu Dawida Jargosza Jakub Kuczera wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. Niestety później nie potrafiliśmy sobie poradzić z szybkim lewoskrzydłowym przeciwników. W 14 minucie po stracie piłki pozwoliliśmy mu uciec i dośrodkować, a zamykając akcję zawodnik gości strzałem z bliska wyrównał. W 26 minucie znowu nie potrafiliśmy sobie poradzić z akcją rywali i wynik został ustalony. Co prawda w drugiej połowie po zmianach w ustawieniu zaczęliśmy grać znacznie lepiej, ale to nie wystarczyło. Obydwie drużyny zebrały brawa za tempo i dynamikę meczu. My mieliśmy okres gry w przewadze, gdy rywal po faulu na Natanie Wysińskim musiał na kilka minut opuścić boisko. Mieliśmy też idealną okazję na wyrównanie w 74 minucie, bo po strzale Łukasza Gajdy Wysiński, który dał dobrą zmianę, znalazł się przy piłce 5 metrów od pustej bramki i... nie trafił. Szkoda, bo na remis na pewno w tym meczu zasłużyliśmy.

Na zimową przerwę reprezentacja Śląskiego Związku Piłki Nożnej udaje się więc z dwoma zwycięstwami i jedną porażką.

- Ale nie myślimy jeszcze o urlopach – dodaje Krzysztof Błoński. - Pod koniec listopada będziemy mieli trzydniowe zgrupowanie i zagramy dwa sparingi. Chcemy szukać kolejnych kandydatów do kadry. Kacper Łukaszek i Natan Wysiński pokazali się z dobrej strony. Natomiast Jurek Tomal przez jelitówkę i Mateusz Magdziarz przez uraz nie mogli zagrać. A trzeba też dodać, że rywale się wzmacniają. Z reprezentacją Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej graliśmy przecież w tegorocznym turnieju finałowym Mistrzostw Polski Kadr Wojewódzkich U14 w Słupsku i w meczu o brązowy medal wygraliśmy 4:1. Mam nadzieję, że znowu razem wyjdziemy z grupy i ponownie będziemy walczyć o medale, ale tym razem już w kategorii U15. Czeka nas więc sporo pracy.

Śląski Związek Piłki Nożnej U15 – Dolnośląski Związek Piłki Nożnej U15 1:2 (1:2)
Bramka: Kuczera 7 min.
ŚlZPN U15: Trelowski (41. Mitas) – Błasik, Jargosz, Zarębski – Dąbrowski, Bieroński, Kralczyński, Wójtowicz, Krupa – Kuczera, Łukaszek oraz Gajda, Wysiński, Kucharczyk. Trenerzy Krzysztof BŁOŃSKI i Robert SIUDA.