Reprezentacja chłopców

Sparingowe porażki reprezentantów Śląskiego Związku Piłki Nożnej U13

18/10/2017 18:30

Na boisku w Niwce reprezentacja Śląskiego Związku Piłki Nożnej U13 miała dzisiaj sparingowe spotkania z rówieśnikami z Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej. 20 powołanych zawodników podzielono na dwa zespoły i jeden zagrał mecz A (2x35 minut, 9 na 9, bramki 2x5 m, boisko od 16 do 16), a drugi równolegle stoczył potyczkę B.


- Przegraliśmy 1:3 – mówi o meczu A Daniel Gala. - W pierwszej połowie zagraliśmy bardzo dobrze. Akcje były prowadzone na wysokiej intensywności i po akcji Roguli Stalmach podcinką zapewnił nam prowadzenie. Po przerwie też graliśmy dobrze, ale 11 minut przed końcem spotkania „odcięło nam prąd”. Rywale to wykorzystali i wyrównali z akcji, a następnie po złym zagraniu piłki przez wyprowadzającego grę bramkarza trafili drugi raz i ustalili wynik rozgrywając rzut wolny. Szkoda tej końcówki, ale widząc, że chłopcy nie mają już sił byłem bezradny, bo nie miałem nikogo na zmianę. Podzieliliśmy bowiem 20 kadrowiczów na dwie 10-osobowe grupy, a w naszej był Stalmach, który dzień przed meczem miał jelitówkę i dobrze, że w ogóle dał rady na chwilę wejść na boisko w pierwszej połowie i strzelił nawet gola. Ale w końcówce już nikogo na zmianę nie było i to się odbiło na wyniku. Ale z gry, którą prezentowaliśmy przez godzinę mogę być zadowolony, a indywidualnie pochwalić mogę Adamca, Zajaca i Cieślara. Myślę, że ten sprawdzian sporo nam dał.

W meczu B zespół prowadzony przez Sebastiana Paulusa przegrał 3:5.

- Pierwsza połowa w naszym wykonaniu była chaotyczna – mówi Sebastian Paulus. - Rywale realizowali założenia taktyczne, a my nie i rezultat, po 35 minutach 1:3, to najniższy wymiar kary za naszą postawę. Traciliśmy gole po błędach, a bramka, którą zdobył Szyja wyrównując na 1:1, padła po wycofaniu piłki przez Kwiatkowskiego i strzale z linii pola karnego. Oprócz tego przed przerwą mieliśmy jeszcze tylko jedną okazję, a rywale zdecydowanie więcej. Po przerwie i roszadach w ustawieniu zaczęliśmy grać lepiej i z tego fragmentu gry mogę być zadowolony. Kwiatkowski po solowej akcji odpowiedział na gola rywali, a Olszewski główkując po rzucie rożnym ustalił rezultat. Musimy z tego wyciągnąć wnioski, bo po to właśnie gramy takie spotkania sparingowe.

Mecz A: Śląski Związek Piłki Nożnej U13 – Dolnośląski Związek Piłki Nożnej U13 1:3 (1:0)
Bramka: Stalmach.
ŚlZPN: Adamiec – Skała, Ciuchta, Dziedzic – Uchnast, Cieślar – Zajac, Rogula, Masiak oraz Stalmach. Trener Daniel GALA.

Mecz B: Śląski Związek Piłki Nożnej U13 – Dolnośląski Związek Piłki Nożnej U13 3:5 (1:3)
Bramki: Szyja, Kwiatkowski, Olszewski.
ŚLZPN: Fijałkowski – Anklewicz, Przybyłka, Badocha – Baryła, Szyja – Janczak, Kwiatkowski, Juraszczyk oraz Olszewski. Trener Sebastian PAULUS.