Reprezentacja chłopców

Nieudany początek 15-latków

27/06/2017 20:55

Reprezentacja Śląskiego Związku Piłki Nożnej rocznika 2002 pojechała na Mistrzostwa Polski Kadr Wojewódzkich z nadziejami na sukces. W pierwszym meczu turnieju o Puchar Kazimierza Górskiego podopieczni Łukasza Bilińskiego i Janusza Bubuli musieli jednak przełknąć gorycz porażki.


Nasi 15-latkowie przegrali dzisiaj w Pustkowie, koło Dębicy, z rówieśnikami z Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej aż 0:4.

- Rywal był lepszy, ale wynik jest zdecydowanie za wysoki – mówi Łukasz Biliński. - W pierwszej połowie gdy przeciwnicy faktycznie dominowali straciliśmy jedną bramkę, bo w 13 minucie gry (gra się 2x40 minut) rywale dobitką z bliska Biegańskiego. Mogliśmy przed przerwą odpowiedzieć, bo Grzebieluch znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale nie zdołał go pokonać. Po przerwie niestety chwila zagapienia na początku kosztowała nas już w 43 minucie stratę drugiego gola, bo strzał z 12 metra w okienko był nie do obrony. A później choć ruszyliśmy do ataku i gra się już zdecydowanie wyrównała to w końcówce straciliśmy dwa gole. W 75 minucie rywale wykorzystali sytuację sam na sam trafiając w krótki róg, a w doliczonym czasie gry, po faulu Krzyżaka z karnego strzelili czwartego gola.

Reprezentacja Śląskiego Związku Piłki Nożnej zagrał w składzie: M. Biegański – Seweryn, Krzyżak, Słota, Smoleń – Michalczyk (75. Wołosowicz), Poloczek (41. Gałązkiewicz), Swikszcz – Siga (55. Kiwior), Kawęcki (65. Kowalik), Grzebieluch (60. Radecki). Przed zespołem jeszcze jutrzejszy mecz o godzinie 11.00 ze Świętokrzyskim Związkiem Piłki Nożnej oraz po czwartkowej przerwie piątkowe spotkanie z Mazowieckim Związkiem Piłki Nożnej i po tym spotkaniu będzimey już znali ostateczną kolejność w grupie.