Reprezentacja chłopców

Ostatnie mecze grupowe 15-latków na OOM w piątek o godzinie 13.00

5/07/2018 14:26

Czwartek był dla zawodników uczestniczących w finałowym turnieju Mistrzostw Polski Kadr Wojewódzkich U15 im. Kazimierza Deyny, rozgrywanym w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, dniem wolnym od piłkarskich obowiązków. Nie znaczy to jednak, że czekając na ostatni dzień rywalizacji w grupach, piłkarze się nudzili.


Na godzinę 10.00 zaplanowano uroczyste otwarcie piłkarskiej części Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Podczas ceremonii, która rozpoczęła się od wejścia zawodniczek i zawodników na murawę Stadionu Ludowego w Sosnowcu, jako pierwszy głos zabrał Józef Grząba - dyrektor turnieju - witając zaproszonych gości na czele z członkiem zarządu PZPN i prezesem śląskiego Związku Piłki Nożnej Henrykiem Kulą oraz zgłaszając reprezentacje wojewódzkich związków do rywalizacji o mistrzostwo Polski. W imieniu władz Metropolii Śląskiej uczestników OOM powitał Krzysztof Dudziński, a tradycyjną formułkę "Turniej piłkarski kobiet i mężczyzn w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży uważam za otwarty" wygłosił prezes Śląskiej Federacji Sportu Krzysztof Koniusz.

Następnie na maszt, przy dźwiękach hymnu państwowego, biało-czerwoną flagę wciągnął snajper Zachodniopomorskiego ZPN Hubert Turski, a przy dźwiękach hymnu olimpijskiego flagę olimpijską wciągnął najlepszy stzrelec Mazowieckiego ZPN Szymon Włodarczyk, czyli dwaj najskuteczniejsi zawodnicy trwającego już od wtorku turnieju mężczyzn. Kolejnym elementem ceremonii było zapalenie olimpijskiego znicza przez niosącą pochodnie Adriannę Acheńską z Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej, a apel olimpijski odczytała Zofia Buszewska z Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Po niej do mikrofonu podszedł Jakub Bieroński ze śląskiego Związku Piłki Nożnej i w mieniu zawodników odczytał ślubowanie, a imieniu sędziów i działaczy ślubowanie złożył Marcin Szrek.

Nie zabrakło też czasu i okazji do wykonania pamiątkowych zdjęć, które upamiętniły ten niezwykły moment w życiu sportowców.

A po ceremonii otwarcia zawodnicy mogli odpoczywać zbierając siły na ostatni dzień rywalizacji w grupach. Przypomnijmy, ze w piątek o godzinie 10.00 na boisku Sarmacji zmierzą się walczący o 3 miejsce w grupie A zespoły Wielkopolskiego ZPN i Lubelskiego ZPN, które nie zdobyły jeszcze ani jednego punktu. W tym samym czasie na boisku RKS Grodziec walczyć będą reprezentacje Mazowieckiego ZPN o Dolnośląskiego ZPN, które po wygraniu dwóch spotkań mają komplet punktów i w bezpośrednim spotkaniu rozstrzygną kto awansuje do finału, a komu w niedzielę pozostanie walka o brązowe medale.

Natomiast o godzinie 13.00 - uwaga, godzinę później niż było pierwotnie zaplanowane - walczyć będą drużyny z grupy B. Na boisku Sarmacji mająca komplet punktów reprezentacja Zachodniopomorskiego ZPN zmierzy się z drużyną Małopolskiego ZPN, mającego 3 punkty, a w tym czasie reprezentacja Śląskiego ZPN, mającą na koncie 3 punkty, zagra z drużyną Łódzkiego ZPN, która ma na koncie dwie porażki. W tej grupie jeszcze wszystko jest możliwe więc nic dziwnego, że kibice z niecierpliwością czekają na pierwszy piątkowy gwizdek.