Reprezentacja chłopców

Sprawdzona szesnastka kandydatów do reprezentacji Śląska U13

6/03/2018 18:29

Trenerzy reprezentacji Śląskiego Związku Piłki Nożnej U13 zakończyli zimowy okres selekcyjny na sztucznej trawie bocznego boiska Stadionu Śląskiego sprawdzając w grze wewnętrznej szesnastu kandydatów.


- To był kolejny etap przeglądu zawodników – mówi trener Henryk Sobala. - Z tej grupy tylko Skała występował już w reprezentacji Śląskiego Związku Piłki Nożnej na turniejach Młode Talenty w Bielsku-Białej i Niżnej Kornej, a Uchnast miał się okazję zaprezentować w pierwszym dniu Międzynarodowego Turnieju w Zabrzu. Pozostali piłkarze z rocznika 2005 albo pojawiali się już na naszych konsultacjach, albo, a tak było w przypadku ośmiu zawodników, byli z nami pierwszy raz. W grze treningowej wynik nie był istotny, bo gdy po pierwszej połowie wynik był 4:0, połowę zwycięskiego składu przenieśliśmy do tych, którzy przegrywali, bo chcieliśmy sprawdzić wartość każdego zawodnika, żeby ustalić jego miejsce w rankingu reprezentacji Śląska. Ten trzon już się nam wykrystalizował, a wśród tych, których sprawdzaliśmy mamy bezpośrednie zaplecze i w przypadku obniżki formy czy urazu lub choroby zawodnika z „pierwszego wyboru” możemy sięgnąć po sprawdzonego dublera.

W grze kontrolnej udział wzięli: Suchecki – Skała, Zieliński, Uchnast, Augustyn, Łosik, Gawron, Matysek oraz Bajerkiewicz – Pawełkiewicz, Świerczek, Śliwka, Froncek, Piontek, Gibiec i Bryła.

- Najważniejsze, że wszyscy zakończyli udział w konsultacjach zdrowi – dodaje Henryk Sobala. - Niestety wśród tych, którzy się nie pojawili mieliśmy sygnały o urazach, ale mamy nadzieję, że podczas meczów w rundzie wiosennej będziemy mogli jeszcze sprawdzić w jakiej są formie. Przed nami spora dawka spotkań. Czekają nas bowiem dwa Turnieje Młodych Talentów, kwietniowy w Trzyńcu i majowy w Małopolsce oraz dwa mecze towarzyskie. 16 maja zagramy bowiem z Opolskim Związkiem Piłki Nożnej, a 22 maja z Dolnośląskim Związkiem Piłki Nożnej. To będą ostatnie sprawdziany, a raczej próby generalne przed sezonem 2018/2019, w którym rocznik 2005 będzie już walczył o punkty w grupie eliminacyjnej Mistrzostw Polski Kadr Wojewódzkich.