Śląski ZPN

Dorota Krężelok poprowadziła Górala Istebna także do zwycięstwa w kategorii U11

13/01/2021 16:45

Tak jak dzień wcześniej w cieszyńskim turnieju w ramach eliminacji rozgrywek Interhall o Puchar Prezesa Śląskiego Związku Piłki Nożnej także w kategorii U11 UKS APN Góral Istebna sięgnął po zwycięstwo.


Podopieczni Rafała Legierskiego tym razem zmagania na cieszyńskim parkiecie zaczęli wprawdzie od porażki 0:4 ze skoczowską drużyną LUKAM 2010, ale szybko otrząsnęli się po „zimnym prysznicu” i w kolejnych spotkaniach byli nie do zatrzymania. W fazie grupowej wygrali 2:0 z CKS Piast Cieszyn i 4:0 z Olzą Pogwizdów. Jako mistrz grupy A istebnianie w półfinale zagrali z wicemistrzem grupy B Spójnią 2020 Górki Wielkie i zwyciężyli 7:0, a w finale 2:1 pokonali UKS Cieszyn.

- Ten „zimny prysznic” na początku turnieju dobrze nam zrobił – stwierdził trener Rafał Legierski. - W następnych meczach graliśmy już skoncentrowani i znowu możemy się cieszyć. Do półfinału wprowadziliśmy dwie drużyny czyli zespół U12 i U11, z którego część gra też w starszym roczniku, a Dorota Krężelok tu i tu jest bardzo ważnym ogniwem. Przed następnym turniejem zaplanowanym na 22 stycznia w Wilkowicach, gdzie zagramy z mistrzami Podokręgów Bielsko-Biała i Żywiec musimy się więc zastanowić jak ten kadrowy problem rozwiązać.

Na razie jednak Tadeusz Juroszek; Krystian Hanzel, Jan Łupieżowiec, Dorota Krężelok, Tymoteusz Kubica, Borys Kawulok i Tobiasz Godek mogą się cieszyć z sukcesu i spokojnie przygotowywać się do kolejnej fazy rozgrywek, w których sukcesów życzył im prezes Podokręgu Skoczów Bogusław Walica, wręczając na zakończenie zmagań Dorocie Krężelok puchar i nagrody za pierwsze miejsce.

Zdjęcia z turnieju można oglądać TUTAJ.