Śląski ZPN

Pogrzeb śp. Gotharda Kokotta odbędzie się w czwartek

11/01/2021 14:26

To bardzo smutna informacja dla częstochowskiej piłki. Zmarł Gothard Kokott.


Urodził się 6 października 1943 roku. Był zawodnikiem między innymi: Czarnych Pyskowice, Piast Gliwice, WKS Oleśniczanka Oleśnica i RKS Raków Częstochowa. Jako trener prowadził w ekstraklasie RKS Raków Częstochowa i Ruch Radzionków, a także był szkoleniowcem w Zawiszy Bydgoszcz, MKS Myszków, KS Stradom Włodar Domex Częstochowa, Lotnika Kościelec, Jury Niegowa oraz futsalowego zespołu Cleareks Chorzów, z którym zdobył mistrzostwo Polski oraz był selekcjonerem reprezentacji Polski w futsalu. W sztabie szkoleniowym Rakowa pojawiał się wiele razy, a w 1993 roku doprowadził zespół częstochowskich juniorów do wicemistrzostwa Polski. Był również dyrektorem Rakowa.

Jako szkoleniowiec częstochowskiej młodzieży ukształtował piłkarsko między innymi Jacka Magierę oraz wychował między innymi Jakuba Błaszczykowskiego.

Był także kronikarzem i archiwistą, który w swoich zbiorach miał wiele cennych pamiątek i informacji, sięgających 1961 roku, zapisywanych własnoręcznie przez wiele lat i przechowywanych pieczołowicie.

Uroczystości pogrzebowe śp. Gotharda Kokotta rozpoczną się w czwartek o godzinie 13.00, mszą świętą w kościele pod wezwaniem Świętego Jacka (ul. Warszawska 452 A), a po niej nastąpi ostatnie pożegnanie na cmentarzu Kule (ul. Cmentarna 47).