Śląski ZPN

Nie żyje Franciszek Wrana

26/10/2020 11:56

W godzinach przedpołudniowych, w wieku 80 lat, zmarł Franciszek Wrana.


Urodzony 8 września 1940 roku prawdziwy pasjonat oddany był śląskiej piłce nożnej przez całe swoje życie. Jako zawodnik reprezentował: Unię Turza Śląska, Zryw Kwidzyn i PTC Pabianice. Następnie działał w Unii Turza Śląska, Ryfamie Rybnik i Rymerze Rybnik, w którym pełnił funkcje od kierownika drużyny do wiceprezesa.

Niemal połowę swoje życia działał w Podokręgu Rybnik, w którym od 1981 roku był członkiem Wydziału Gier i Dyscypliny, od 1995 roku wiceprezesem, a w latach 2008-16 prezesem.

- Na podsumowanie jego działalności w Podokręgu Rybnik, 4 lata temu, przyznaliśmy mu tytuł Honorowego Prezesa Podokręgu – mówi prezes Podokręgu Rybnik Andrzej Paulus. - Dzięki temu był z nami nadal i podpowiadał, doradzał, wspierał. Ostatni raz widzieliśmy się 30 września na zebraniu zarządu i gdy powiedział mi, żebym przyjechał kiedyś do niego i zabrał zgromadzone przez niego dokumenty, które będą przydatne przy tworzeniu biblioteki organizowanego przez nas Klubu Seniora Podokręgu Rybnik, nie sądziłem, że to będzie jego swoisty testament.

Dodajmy jeszcze, że w latach 2000-16 świętej pamięci Franciszek Wrana działał w strukturach Śląskiego Związku Piłki Nożnej, najpierw w Komisji Rewizyjnej, w której w latach 2004-08 pełnił funkcję przewodniczącego, a w latach 2008-12 był członkiem prezydium zarządu.

Życzliwy, uśmiechnięty, służący pomocą – takim pozostanie w naszej pamięci.