Śląski ZPN

LKS Wojnowice obchodzi 100-lecie

24/10/2020 18:34

W 1920 roku powstał w Wojnowicach powstał klub sportowy, którego założycielami byli: Franciszek Gawlina, Alojzy Rostek, Józef Niewiera, Franciszek Kreitz, Ernest Zwierzina, Jan Zwierzina i Ludwik Zientz (Zięć). Od nich zaczęła się historia, której kontynuatorami są obecni działacze i zawodnicy LKS Wojnowice.


Na czele zarządu stoi Henryk Lazar, który na symbolicznym spotkaniu odebrał z rąk członka Zarządu Śląskiego Związku Piłki Nożnej Stefana Ekierta, zarazem Prezesa Podokręgu Racibórz, pamiątkowe upominki. Razem z jubileuszowym grawertonem zawierającym życzenia od prezesa Śląskiego ZPN Henryka Kuli oraz voucherem na sprzęt o wartości 1000 złotych działacze wojnowickiego klubu otrzymali także okazałe puchary od Podokręgu Racibórz i Rady Wojewódzkiej Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe, która ufundowała jubilatowi komplet piłek. A jeżeli dodamy do tego, że właściciele firmy MW Sport, tytularnego sponsora rozgrywek w raciborskich klasach A, B i C także nie przyjechali do Wojnowic z pustymi rękami okaże się, że był to bardzo udany dzień, zwieńczony zwycięstwem 7:2 z rezerwami KS 1905 Krzanowice. Zespół Pawła Zwierzyny strzeleckimi fajerwerkami uczcił więc uroczystości jubileuszowe.

Prezes Henryk Lazar miał też wyjątkowo sposobność złożyć podziękowania władzom samorządowym z sołtys Anną Kupką na czele oraz podkreślić, że to wszystko co udało się zrobić w klubie, mającym zespół seniorów w klasie C oraz młodzików grających w regularnych rozgrywkach Podokręgu Racibórz, jest zasługą grupki najbardziej oddanych na czele z wiceprezesami Zdzisławem Lipickim i Mateuszem Wolnikiem, skarbnik Ireną Hruby-Lipicki, sekretarzem Robertem Halfarem i członkami zarządu Mateuszem Adamczykiem i Arnoldem Matuszkiem oraz działającymi w komisji weryfikacyjnej: przewodniczącym Helmutem Zwierzyną i członkami Leonem Krajczym i Andrzejem Wolnikiem.

Oni wprowadzają w nowe stulecie klub, z którego wyrósł Jacek Trzeciak, zawodnik znany z występów w ekstraklasie oraz z pracy jako trener na szczeblu centralnym.