Śląski ZPN

II Edycja programu „Dziewczynki – Pierwsze Kroki z Piłką” 18 października

5/10/2020 11:15

Komisja Piłki Kobiecej Śląskiego Związku Piłki Nożnej zaprasza 11-letnie oraz młodsze zawodniczki już trenujące w klubach, a także adeptki piłki nożnej, które jeszcze nie uczestniczą w regularnych zajęciach z terenu Podokręgów: Częstochowa, Katowice, Lubliniec i Sosnowiec, na II edycją programu „Dziewczynki – Pierwsze Kroki z Piłką”.


Piłkarski dzień otwarty, czyli zajęcia ogólnorozwojowe, trening z piłką i ćwiczenia dla bramkarek oraz wykłady dla rodziców i indywidualne konsultacje dietetyczne oraz psychologiczne odbędą się 18 października od godziny 13.00 do 17.00 w hali „Kopalnia Futbolu” w Katowicach przy ulicy Milowickiej 1F.

Celem warsztatów dla dziewczynek nieuczestniczących w regularnych rozgrywkach jest rozwijanie ogólnej sprawności ruchowej dziewczynek poprzez zabawę z wykorzystaniem piłki, a dla zawodniczek trenujących regularnie utworzenie Kadr Podokręgów. Treningi prowadzone przez doświadczone piłkarki z reprezentantkami Polski na czele, odbędą się na nowoczesnym obiekcie piłkarskim, umożliwiającym prowadzenie zajęć przez cały rok, niezależnie od warunków pogodowych.

Oto szczegółowy plan zajęć: 13.00 Przywitanie uczestników, 13.30 – 14.30: Zajęcia praktyczne na boisku. 14.30 – 14.45 – Przerwa, 14.45 – 15.45: Zajęcia praktyczne na boisku, 15.45 – 16.15: Podsumowanie warsztatów – zdjęcie grupowe.

Zajęcia na boisku poprowadzą:
- Katarzyna Daleszczyk (reprezentanta Polski i AZS UJ Kraków);
- Ela Nowicz (trener KA 4) – Doskonalenie podań wewnętrzną częścią stopy z przyjęciem kierunkowym;
- Edyta Obrzut (fizjoterapeuta, trener przygotowania motorycznego)
- Agnieszka Rezler – Prawidłowa rozgrzewka, czyli wstęp do świata piłki nożnej;
- Anna Szymańska (reprezentantka Polski i Czarnych Sosnowiec) oraz Jagoda Sapor (Medyk Konin), Anna Palińska (reprezentantka Polski i Górnika Łęczna), Martyna Małysa (Czarni Sosnowiec) i Weronika Klimek – Chwyt piłki z upadkiem i technika wstawania.

Zajęcia teoretyczne poprowadzą:
- Sylwia Maksym (dietetyk reprezentacji Polski) – wykład dotyczący dietetyki wraz z konsultacjami indywidualnymi
- Sylwia Duch (psycholog sportowy) – wykład dotyczący psychologii sportowej wraz z konsultacjami indywidualnymi.

Udział w zajęciach jest BEZPŁATNY. Decyduje kolejność zgłoszeń poprzez formularz rejestracyjny TUTAJ.

Szczegółowe informacje można uzyskać dzwoniąc na numery telefonów: 691-288-1D91 – Anna Gotz; 503-133-608 – Sebastian Hałatek i 500-069-844 – Aleksandra Kolorz.