Śląski ZPN

Strzeleckie fajerwerki w oldbojowskim turnieju na 100-lecie LKS Krzyżanowice

13/09/2020 19:52

Na zakończenie jubileuszowych uroczystości z okazji 100-lecia LKS Krzyżanowice zaplanowany został międzynarodowy turniej oldbojów z udziałem gospodarzy, Reprezentacji Śląskiego Związku Piłki Nożnej i zespół FC Darkovice zza południowej granicy.


Po rozlosowaniu kolejności spotkań okazało się, że pierwszy mecz będzie praktycznie finałem. Oldboje LKS-u Krzyżanowice stanęli naprzeciw drużyny trenera Zdzisława Podedwornego.

Miejscowi po solowej akcji Jacka Bażana strzelili wprawdzie pierwsi gola, ale niedługo cieszyli się z prowadzenia, bo po faulu Adama Treli na Bartłomieju Sochy Marcin Malinowski wykorzystał rzut karny. 44-latek mający na swoim koncie 458 występów w ekstraklasie, dał sygnał do ataku i po chwili Jacek Trzeciak, jak przystało na pomocnika, mającego za sobą 114 występów w ekstraklasie, sprytnym lobem zapewnił Reprezentacji Śląska prowadzenie. Jego rozmiary podwyższyli Krzysztof Bugdoł i Bartłomiej Socha. Wprawdzie po drugiej stronie boiska Jacek Bażan jeszcze raz wpisał się na listę strzelców, ale ostatnie słowo należało do Krzysztofa Bugdoła, który strzelając swojego drugiego gola ustalił wynik na 5:2.

Po chwili Reprezentacja Oldbojów Śląskiego Związku Piłki Nożnej, grająca w składzie: Kubicz – Cieńciała, Bodzioch, Goździcki – Myszor, Malinowski, Jasiński, Trzeciak, Pawłowski – Bugdoł, Socha oraz Żelichowski, Masiuk gładko pokonała darkovican 5:0. Tym razem Bartłomiej Socha efektownym wolejem rozwiązał worek z bramkami. Po chwili zagrał do Andrzeja Jasińskiego, który strzałem z 6 metra do pustej bramki dopełnił formalności. W następnej akcji 39-latek mający na koncie 66 występów w ekstraklasie już sam sfinalizował akcję drużyny i podwyższył wynik na 3:0. Kolejną bramkę zdobył finalizując składną kontrę Krzysztof Bugdoł, a Bartłomiej Socha skompletował hat-tricka strzelając głową ostatnią bramkę meczu.

Nie został jednak królem bramkowego polowania, ponieważ snajper LKS Krzyżanowice Jacek Bażan do swoich dwóch goli z pierwszego meczu dorzucił cztery trafienia w wygranym 6:1 spotkaniu z FC Darkovice i to jemu należy się korona. Dodajmy jeszcze, że dla zespołu grającego w składzie: Trela – Widenka, Riedel, Warzeszka, Fichna, Pajkert, Mika, Bażan, Kolorz, Pientka, Bedrunka, Wójcik i Jureczko pozostałe gole strzelili: Piotr Warzeszka i Adrian Krupa.

Zdjęcia z meczu można oglądać TUTAJ.

Najważniejsze jednak w turnieju oldbojów było to, że starsi panowie udowodnili, że piłka nożna jest dla wszystkich i w każdym wieku można się cieszyć biegając za piłką. Zresztą w klubie obchodzącym 100-lecie nikomu nie trzeba tego tłumaczyć...