Śląski ZPN

16-latkowie Rekordu dołączyli do złotej listy Młodzieżowych Mistrzów Polski w futsalu

9/02/2020 19:30

Za nami już w tym sezonie trzy turnieje futsalowców w ramach Młodzieżowych Mistrzostw Polski i choć zmieniają się kategorie wiekowe, miasta oraz rywale na pierwszym miejscu niezmiennie plasuje się Rekord.


Przypomnijmy, że zmagania w tym sezonie zaczęły się od zwycięstwa bielszczan w kategorii U20, a podopieczni Andrzeja Szłapy w tyskim finale 3:2 pokonali BSF Bochnia. Następnie w kategorii U14 zespół Daniela Gali sięgnął po tytuł, w Lubawie w ostatnim meczu pokonując Bór Regut 2:1. A w miniony weekend w kategorii U16 drużyna z Cygańskiego Lasu w walce o złoto pokonała gospodarza trwającej od piątku do niedzieli, czyli Beniaminka Starogard Gdański 1:0.

Nerwy trenerów Dariusza Ruckiego i Piotra Kusia, po łatwym początku zostały jednak wystawione na trudną próbę. Rekord w pierwszym meczu gładko wygrał 10:1 z KP Piła (gole strzelili: Mucha - 4, Kasprzak, Hutyra - po 2 oraz Piękoś, Ciućka - po 1) i ten wynik powtórzył w drugim spotkaniu ze Zdrowiem Garwolin (bramki zdobyli: Ciućka i Kasprzak - 3, Twarkowski, Torchalski, Hutyra i Mucha - po 1). Na zakończenie fazy grupowej pierwszy raz rywale nastawili się głównie na obronę i cieszył się z... porażki 0:3, bo dzięki niej wyszedł z grupy z drugiego miejsca, dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu niż KP Piła, z którą po remisie 1:1 miał 4 punkty.

To przetarcie przydało się bielszczanom w fazie pucharowej, bo w niej już każdy rywal koncentrował się na grze defensywnej. W ćwierćfinale z BSF Bochnia, po szybko straconej, Rekord tak długo drążył mur obronny przeciwnika, że ostatecznie wygrał 2:1, a Kasprzak i Twarkowski wpisali się na listę strzelców. W półfinale GKS Futsal Nowiny też stawiał zacięty opór i na gola Kasprzaka odpowiedział wyrównującą bramką, ale po przerwie Kasprzak znowu wyprowadził Rekord na prowadzenie, a Piękoś przypieczętował zwycięstwo 3:1 i awans do finału.

W ostatnim meczu trwała rywalizacja Rekordu z bramkarzem Beniaminka, ale w końcówce po składnej akcji Ciućka wpakował piłkę do pustej już bramki. Ten jeden gol wystarczył, żeby kolejne złoto znalazło się w bielskim skarbcu.
Do drużynowego złota bielszczanie dorzucili jeszcze tytuł najlepszego strzelca dla Kacpra Kasprzaka, z którym grali: Paweł Mura (Dawid Przybyła); Aleksander Torchalski, Bartłomiej Twarkowski, Jan Ciućka, Filip Gawlak, Szczepan Mucha, Kamil Hutyra, Jonasz Piękoś, Miłosz Krzempek, Krystian Dudajek, Nikodem Nowak i Łukasz Szczurek.

Dodajmy jeszcze, że w Starogardzie Gdańskim wystartowały także dwie inne drużyny Śląskiego Związku Piłki Nożnej, ale nie przeszły fazy grupowej. Gwiazda Ruda Śląska uplasowała się na trzeciej pozycji w grupie trzy razy remisując 1:1 z zespołami: SMS Jarosław, SPN Szamotuły i Junior Hurtap Łęczyca. Natomiast drużyna AF Pyskowice, zajęła czwarte miejsce w grupie po porażkach: 2:3 z GKS Futsal Nowiny, 1:3 z Beniaminkiem Starogard Gdański i 1:5 z Constractem Lubawa.