Śląski ZPN

Grono Ambasadorów wesprze XX edycję Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”

8/11/2019 08:35

Jubileusz Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to doskonały moment do zaprezentowania osobowości, które od lat wspierają rozgrywki, kibicując dzieciom w ich piłkarskiej drodze.


W gronie Ambasadorów XX edycji znalazły się wybitne postaci ze świata futbolu i nie tylko. W tym sezonie Polski Związek Piłki Nożnej organizuje Turniej już po raz 20. Chcąc nadać rozgrywkom wyjątkowego charakteru wspólnie z głównym sponsorem firmą Tymbark oraz sponsorem brązowym firmą Electrolux, PZPN przygotował dla jego uczestników wiele niespodzianek. Dzieci poznają je już od pierwszego etapu wydarzenia, na którym każdy uczestnik otrzymuje pamiątkowy medal. Opiekunowie drużyn za udział swoich zespołów w Turnieju także zostaną nagrodzeni wyjątkowymi piłkarskimi gadżetami.

Kolejną aktywnością celebrującą jubileusz 20 lat Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” oraz podkreślającą jego rozwój i rolę, jest powołanie grona Ambasadorów, którzy swoją obecnością uświetnią XX edycję rozgrywek i będą dodatkową inspiracją dla dzieci do uprawiania sportu i gry w piłkę nożną.

– Chcąc nadać wyjątkowego charakteru jubileuszowej edycji Turnieju, postanowiliśmy zaprosić do współpracy grono Ambasadorów: piłkarzy, trenerów, dziennikarzy sportowych, dziecięcych idoli. Wierzymy, że dzięki ich wsparciu będziemy w stanie dotrzeć do świadomości jeszcze większej liczby odbiorców, a w efekcie coraz więcej dziewcząt i chłopców zarazi się pasją do futbolu i swój wolny czas zacznie spędzać na piłkarskim boisku – mówi Zbigniew Boniek. – Jest mi niezwykle miło, że ja także dołączyłem do grona Ambasadorów. Wszystkim uczestnikom życzę wspaniałej przygody. Wszystkim Ambasadorom nieustającej pasji w popularyzacji sportu wśród najmłodszych – dodaje prezes PZPN.

Każda edycja Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to dla jego uczestników droga – od etapów gminnych, przez powiatowe, wojewódzkie, na ogólnopolskim kończąc. Droga, która często ma swój początek w małych miejscowościach, szkołach i na osiedlach między blokami. Droga rozpoczynająca się od marzeń: tych mniejszych – o zdobyciu pierwszego gola, jak i tych większych – o wielkiej sportowej karierze, czy zagraniu na stadionie PGE Narodowy.

Swoją niepowtarzalną drogę przebyli także Ambasadorzy XX edycji Turnieju. Do ich grona poza Prezesem PZPN Zbigniewem Bońkiem dołączyli: Paulina Dudek – reprezentantka Polski, piłkarka Paris Saint-Germain, zwyciężczyni i najlepsza zawodniczka VII edycji Turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku", Ewa Pajor – piłkarka roku 2018, reprezentantka Polski, zawodniczka VfL Wolfsburg, Aleksandra Sikora – reprezentantka Polski, piłkarka Juventusu Turyn, Nina Patalon – selekcjonerka Reprezentacji Polski Kobiet U19, pierwsza kobieta w Polsce z najwyższą licencję trenerską UEFA PRO, Andrzej Strejlau – były selekcjoner reprezentacji Polski, Jacek Magiera – selekcjoner reprezentacji Polski do lat 20, Stefan Szczepłek – dziennikarz sportowy, Krzysztof Stanowski – dziennikarz sportowy, Roman Kołtoń – dziennikarz sportowy, Maciej Sawicki - sekretarz generalny PZPN, Krzysztof Pawiński – CEO Grupy Maspex, do której należy marka Tymbark. Kolejni Ambasadorzy zostaną zaprezentowani w najbliższych tygodniach.

Przez cały okres trwania XX edycji Turnieju Ambasadorzy będą się dzielić swoimi piłkarskimi wspomnieniami, w tym również tymi związanymi z Turniejem oraz inspirować najmłodszych adeptów futbolu. Dzięki własnym przykładom udowodnią, że piłka nożna to sport, który uczy, wychowuje i daje szansę na spełnienie marzeń. W specjalnie przygotowanych materiałach poznamy ich sportową historię i wspomnienia z piłkarskiego podwórka. Dowiemy się, jak realizowali swoją futbolową pasję będąc w wieku uczestników Turnieju. Będą także kibicować uczestnikom Turnieju podczas wielkiego finału, który już po raz siódmy rozegrany zostanie na stadionie PGE Narodowy 2 maja przed finałem Pucharu Polski.

Rozgrywki „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” przez blisko 20 lat przebyły własną, niezwykłą drogę i dziś są największą tego typu imprezą dla dzieci w Europie. Kolejny odcinek tej drogi zostanie przemierzony wraz z gronem wspaniałych Ambasadorów, będących dla setek tysięcy chłopców i dziewcząt jednocześnie wzorem i inspiracją w piłkarskiej przygodzie i pasji.

Kontakt z mediami:Magdalena Gałecka, PZPN, adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 516 663 204 oraz Dorota Liszka, Tymbark, adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 33 870 82 04.