Śląski ZPN

Błyskawica Drogomyśl zameldowała się... błyskawicznie

7/10/2019 12:23

W Podokręgu Skoczów już wiedzą, że w Pucharze Polski na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej grać będzie Błyskawica Drogomyśl.


Trener Krystian Papatansiu tak jak w poprzednim sezonie doprowadził swoich podopiecznych do finału, w którym drogomyślanie 4:0 wygrali na wyjeździe z Beskidem Brenna. Na listę strzelców wpisali się: Halama w 23 minucie, Góraczewski w 44 minucie, Grześ w 71 minucie i Krzempek w 87 minucie.

W pozostałych podokręgach rywalizacja jeszcze trwa. Najbliżej rozstrzygnięcia jest rywalizacja w Podokręgu Katowice, bo 22 października Śląsk Świętochłowice gościć będzie Slavię Ruda Śląska. Kolejne rozstrzygnięcia zapadną 11 listopada, bo na Podbeskidziu zagrają Spójnia Landek z LKS Czaniec, a na Żywiecczyźnie Soła Rajcza gościć będzie Metal W.G.-Skałkę Żabnica.

Ostatnią parę znamy już także w Podokręgu Lubliniec, ale Ruch Kochanowice ze Spartą Lubliniec zagra wiosną. W pozostałych regionach rozgrywki są na natomiast na etapie półfinałów. W Podokręgu Bytom Szombierki czekają na zwycięzcę meczu Drama Zbrosławice – Gwarek Tarnowskie Góry (15 października). W Podokręgu Częstochowa zmierzą się Oksza Łobodno – Znicz Kłobuck (9 października) i Czarni Starcza – Raków II Częstochowa (23 listopada). W Podokręgu Racibórz Naprzód Zawada i Dąb Gaszowice oraz Zameczek Czernica i Unia Turza Śląska zmierzą się 23 listopada. W Podokręgu Rybnik losowanie par półfinałowych dla Unii Książenice, ROW 1964 Rybnik, Odry Wodzisław Śląski i Unii Książenice zaplanowano na 10 października. W Podokręgu Sosnowiec 16 października spotkają się: Cyklon Rogoźnik – Unia Dąbrowa Górnicza i JSP Szczakowianka – Przemsza Siewierz, a w Podokręgu Tychy Polonia Łaziska Górne czeka na zwycięzcę meczu GKS II Tychy – Pniówek Pawłowice (9 października).

Przypomnijmy, że dla drużyn, które awansowały w Pucharze Polski na szczebel Śląskiego Związku Piłki Nożnej przewidziano nagrody finansowe w wysokości 2000 złotych, a wiosną gra będzie się toczyć o 50 tysięcy złotych. 40 tysięcy otrzyma zwycięzca finału, a 10 tysięcy pokonany.

Beskid Brenna – Błyskawica Drogomyśl 0:4 (0:2)
0:1 – Halama, 23 min
0:2 – Góraczewski, 44 min
0:3 – Grześ, 71 min
0:4 – Krzempek, 87 min
Sędziował Leszek Niemczyk (Skoczów).
BESKID: J. Olchawa (58. Tarasewicz) – Sz. Greń, Kolarczyk (71. Słowiok), J. Greń (58. Heller), Ferfecki, Wieczorek, Holeksa, D. Olchawa, Pietrzyk, Szymura, Bystroń (46. Kieczka). Trener Przemysław MEISSNER.
BŁYSKAWICA: Michałowski (46. Oleksy) – Pawlak (46. Dziadek), Bawoł, Grześ, Koczur, Ułasewicz, Halama, Lech (46. Żyła), Szołtys (65. Papatanasiu), Góraczewski (46. Krzempek), Król (46. Stawicki). Trener Krystian PAPATANASIU.
Żółte kartki: J. Greń – Lech.