Śląski ZPN

Szkółki przyjęte do Programu Certyfikacji PZPN

29/08/2019 16:03

Znamy komplet szkółek z województwa śląskiego przyjętych do Programu Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich. Teraz przyszedł czas na rejestrowanie zawodników w systemie, potwierdzanie ich i przypisywanie do drużyn.


Spośród 1198 wszystkich nadesłanych zgłoszeń 132 pochodziły od szkółek z województwa śląskiego. Po weryfikacji 118 zostało zaakceptowanych, a następnie przyjętych do programu. Szkółki te pozostają w grze o Certyfikat PZPN na deklarowanym poziomie: 69 stara się o brązową gwiazdkę, 29 o srebrną, a 20 o złotą. Poniżej przedstawiamy pełną listę szkółek zakwalifikowanych do programu.

Szkółki ubiegające się o brązowy certyfikat:
CKS PIAST CIESZYN,
KS ROZWÓJ KATOWICE,
LKS SPARTA LUBLINIEC,
AKADEMIA SPORTU WOJKOWICE,
LKS CZANIEC,
KKS SPÓJNIA ZEBRZYDOWICE,
JSP SZCZAKOWIANKA,
GLKS WILKOWICE,
KKS ZABRZE,
UKS AKADEMIA SPORTU BIELSKO BIAŁA,
KF AKADEMIA PYSKOWICE,
GSF GLIWICE,
KS STRADOM CZĘSTOCHOWA,
LKS LOTNIK KOŚCIELEC,
MKS ISKRA PSZCZYNA,   
LKS BUK RUDY,       
KS TOSZECKA AKADEMIA PIŁKARSKA
PILICZANKA PILICA,
LKS OLZA POGWIZDÓW,       
MKS ZABRZE-KOŃCZYCE,  
BKS SPARTA KATOWICE,      
SKF SPORTOWA GMINA PSARY,       
UKS PIŁKARZ SOSNOWIEC,       
MLKS PILICA KONIECPOL,
GLKS GMINA KŁOMNICE,       
UKS FOOTBALL ACADEMY ZAWIERCIE,
UKS AKADEMIA 2012,        
TS SZOMBIERKI BYTOM,       
KS SOŚNICA GLIWICE,       
KS UNIA KALETY,       
KS FOOTBALL PROJECT SUSZEC,       
MKS CONCORDIA KNURÓW,       
KS MOSiR STAL ZABRZE,       
GKS KRUPIŃSKI SUSZEC,       
MKS ZABORZE,       
KKS WISŁA SKOCZÓW,       
LKS JEDNOŚĆ 32 PRZYSZOWICE,       
KS PANKI,       
LKS MECHANIK KOCHCICE,       
KS POLONIA NIEWIADOM,       
RKS CUKROWNIK CHYBIE,       
LKS 45 BUJAKÓW,       
UKS SP WINNERS GOŁKOWICE,       
UKS KUŹNICA KATOWICE,       
KS MARATON WALEŃCZÓW,       
UKS CIESZYN,       
LKS ZAPORA WAPIENICA,       
UKS ORZEŁ MOSZCZENICA,       
GKS PNIÓWEK 74 PAWŁOWICE,       
SMS RUDA ŚLĄSKA,       
LKS CIĘŻKOWIANKA JAWORZNO,       
LKS JEDNOŚĆ JEJKOWICE,       
UKS UNIA STRZYBNICA,       
LKS LISWARTA POPÓW,       
KS BURZA BOROWA WIEŚ,       
KS SALVEO DRAMA KAMIENIEC,       
SRS GWIAZDA RUDA ŚLĄSKA,      
SSR APN KNURÓW,        
KS POLONIA ŁAZISKA GÓRNE,   
MKS PORĘBA,       
UKS AP CHAMPIONS KATOWICE - UKS AP CHAMPIONS KATOWICE,  
UKS TRAMPKARZ 22 ZABRZE,       
"UKS AP CHAMPIONS BIELSKO BIAŁA",
"UKS AP CHAMPIONS TARNOWSKIE GÓRY",
TKKF ZUCH ORZEPOWICE,       
UKS SZOPIENICE,       
LKS KAMIENICA POLSKA,       
UKS AP CHAMPIONS RYBNIK - UKS AP CHAMPIONS RYBNIK,
SRS ORLIK RUDA ŚLĄSKA,      

Szkółki ubiegające się o srebrny certyfikat:
GKS GWAREK ORNONTOWICE,
ŻYWIECKA APN SP. Z O.O.,
UKS AJAKS CZĘSTOCHOWA,
APN CZELADŹ,
LKS PŁOMIEŃ CZĘSTOCHOWA,
KS ŚWIERKLANY,
MLKS ZNICZ KŁOBUCK,
GKS GRUNWALD RUDA ŚLASKA,
UKS LISEK MILÓWKA,
UKS FOOTBALL ACADEMY,
GKS PIAST GLIWICE,       
RUCH CHORZÓW SA,       
KS KUŹNIA USTROŃ,       
AP TEAM GLIWICE,       
LKS 1908 NĘDZA,       
UMKS TRÓJKA CZECHOWICE-DZIEDZICE,
KOS VICTORIA CZĘSTOCHOWA,       
UKKS KATOWICE,       
UKS RUCH CHORZÓW,       
TS UNITED ŻYWIEC,    
KS NAPRZÓD RYDUŁTOWY,       
KS KAMIONKA,
BYTOMSKI SPORT POLONIA BYTOM Sp. z o.o,       
"UKS AP CHAMPIONS RYBNIK - UKS AP CHAMPIONS ŻORY".
"UKS AP CHAMPIONS RYBNIK - UKS AP CHAMPIONS JASTRZĘBIE-ZDRÓJ",
3231 MLKS WOŹNIKI,   
"UKS AP CHAMPIONS PIEKARY",
APN OLIMPIA PIEKARY ŚLĄSKIE,
STOWARZYSZENIE GTW GLIWICE,           

Szkółki ubiegające się o złoty certyfikat:
APN GKS TYCHY,       
BTS REKORD,       
KS SKRA CZĘSTOCHOWA S.A.,
KS STADION ŚLĄSKI CHORZÓW,
RKP SP ROW w RYBNIKU,
RKS RAKÓW CZĘSTOCHOWA SA,
TS GWAREK TARNOWSKIE GÓRY,
KS GKS 1962 JASTRZĘBIE SA,
ZAGŁĘBIE S.A. SOSNOWIEC,
LKS ORZEŁ PAWONKÓW,
MKS ŻORY,
LKS UNIA KOSZTOWY,       
JSS - SILESIA SP. Z O.O.,       
GKS GIEKSA KATOWICE SA,       
"GÓRNIK ZABRZE SSA",
GKS ROZBARK BYTOM,      
MOSIR CZERWIONKA-LESZCZYNY,       
BBTS PODBESKIDZIE,     
AKS MIKOŁÓW,      
KS NIEPOKORNI ORZESZE.

Sierpień i wrzesień to miesiące wizyt Regionalnych Specjalistów ds. rozwoju piłki amatorskiej w szkółkach przyjętych do programu. W ich trakcie pracownicy Związku dokonają weryfikacji podmiotów ubiegających się o Certyfikat PZPN.

Chcąc pozostać w grze o certyfikat obie grupy muszą spełnić kilka warunków. Większość szkółek, których zgłoszenia zostały zaakceptowane, jest już przyjęta do programu. Kolejne kroki po ich stronie to:
1. Rejestracja zawodników w szkółce piłkarskiej (jak to zrobić? ZOBACZ WIDEO),
2. Potwierdzenie zawodników w szkółce i przypisanie ich do drużyn (ZOBACZ WIDEO),
3. Oczekiwanie na kontakt Regionalnego Specjalisty ds. rozwoju piłki amatorskiej, który umówi się na spotkanie w celu weryfikacji kwestii formalnych.

Pozostałe szkółki, których formularz nie został odrzucony lub anulowany, wciąż mają szanse na przyjęcie do programu. Warunkiem jest wykonanie poniższych czynności:
1. Utworzenie w systemie zarządzania szkółką (certyfikacja.laczynaspilka.pl) wszystkich drużyn wskazanych w formularzu zgłoszeniowym (ZOBACZ WIDEO),
2. Potwierdzenie przez system PZPN24 (pzpn24.pzpn.pl) współpracy ze wszystkimi trenerami wskazanymi w formularzu zgłoszeniowym (ZOBACZ WIDEO),
3. Przypisanie przez system trenerów do utworzonych drużyn (ZOBACZ WIDEO),
4. W przypadku prowadzenia autorskiego programu szkolenia – oczekiwanie na jego akceptację przez związkowych specjalistów.

Po poprawnym wykonaniu tych zadań szkółka zostanie przyjęta do programu. Będzie wówczas zobowiązana do spełnienia trzech warunków opisanych na początku artykułu. Sierpień będzie miesiącem wizyt Regionalnych Specjalistów ds. rozwoju piłki amatorskiej. We wrześniu szkółki, które pozytywnie przejdą przez cały proces otrzymają Certyfikaty PZPN.

Sierpień i wrzesień to czas wizyt kontrolnych składanych przez Regionalnych Specjalistów ds. rozwoju piłki amatorskiej w przyjętych do Programu Certyfikacji PZPN szkółkach piłkarskich ubiegających się o brązowy certyfikat. Jak się do niej przygotować?

Szkółki, które złożyły poprawnie wypełniony wniosek otrzymały od nas maila zatytułowanego „Program Certyfikacji PZPN – przyjęcie do programu”. To zobowiązuje je do poinformowania rodziców albo opiekunów prawnych dzieci, które uczestniczą w jednostkach treningowych w szkółce piłkarskiej o konieczności zarejestrowania swoich dzieci jako zawodników w portalu Łączy Nas Piłka oraz złożenia wniosku o potwierdzenia zawodnika w szkółce piłkarskiej (ZOBACZ WIDEO), a następnie potwierdzenia zawodników w szkółce i przypisania ich do drużyn (ZOBACZ WIDEO).

Szkółki piłkarskie przyjęte do programu powinny oczekiwać na kontakt Regionalnego Specjalisty ds. rozwoju piłki amatorskiej, który przekaże informacje o dacie zaplanowanej wizyty kontrolnej. Podmioty ubiegające się o brązowy certyfikat powinny przygotować do kontroli następujące dokumenty:

Umowy zawierające tytuł prawny do korzystanie z boisk piłkarskich wskazanych w zakładce OBIEKTY przez szkółkę piłkarską lub Oddział Szkółki Piłkarskiej lub dokumenty potwierdzające ich własność (odpis z Ksiąg Wieczystych nieruchomości);

Aktualne zaświadczenia o niekaralności z Krajowego Rejestru Karnego każdego członka sztabu szkoleniowego potwierdzonego w systemie Certyfikacji PZPN Szkółki Piłkarskiej/Oddziału Szkółki Piłkarskiej oraz aktualne oświadczenia o niekaralności stanowiące załącznik numer 8 do Regulaminu (przez Trenera zgodnie z definicją regulaminową rozumiemy każdego członka sztabu, również asystentów bez licencji trenerskich);

Jeżeli podmiot prowadzący szkółkę piłkarska nie jest zarejestrowany w KRS, dokument potwierdzający zasadę reprezentacji szkółki piłkarskiej (wypis z rejestru gdzie zarejestrowany jest podmiot prowadzący szkółkę jeżeli zawiera informacje o zasadzie reprezentacji oraz składzie organu statutowego reprezentującego podmiot albo statut podmiotu oraz uchwałę powołującą członków organu reprezentującego podmiot);

Jeżeli szkółka piłkarska zadeklarowała szkolenie w oparciu o Program szkolenia PZPN na bazie AMO, zobowiązana jest do przekazania harmonogramów i planów treningowych zgodnych ze wzorem przedstawionym w Programie szkolenia PZPN (plan mezocyklu na okres 3 m-cy);

Jeżeli szkółka bierze udział w oficjalnych rozgrywkach krajowych, które nie zostały wprowadzone do systemu ekstranet przez Wojewódzki ZPN, dowód zgłoszenia minimum 1 Drużyny z kategorii wiekowej Junior G/F/E/D (U6 - U13) do Oficjalnych Rozgrywek Krajowych (zgodnie z definicją regulaminową) na sezon 2019/2020.

Wszystkie powyższe dokumenty szkółka piłkarska ma obowiązek umieścić w formie plików pdf w systemie Certyfikacji PZPN w zakładce DOKUMENTY -> Dodaj dokumenty szkółki. Maksymalny rozmiar plików to 5MB.

Podczas wizyty kontrolnej Regionalny Specjalista poprosi też o wgląd do oświadczeń rodziców lub opiekuna prawnego dzieci potwierdzonych w szkółce o zgodzie na uczestnictwo dzieci w zajęciach sportowych oraz zaświadczenie o braku przeciwwskazań medycznych do uprawiania sportu.

Szkółka ubiegająca się o brązowy certyfikat powinna też przygotować do kontroli następujący sprzęt sportowy:
Bramki o rozmiarze zgodnym z wytycznymi Unifikacji PZPN dla danej kategorii wiekowej; (kategorie wiekowe D i E - rozmiar 5x2m, kategorie F rozmiar 3x1,55m, kategorie G - rozmiar 3x1m);
Piłki o rozmiarze zgodnym z wytycznymi Unifikacji PZPN dla danej kategorii wiekowej; (kategorie wiekowe D - rozmiar 4, kategorie E i F rozmiar 3 lub 4, kategorie G - rozmiar 3);
Pozostały sprzęt treningowy: stożki, pachołki, oznaczniki, min. 2 mini bramki (około 1,2x0,75m).

Zalecamy niezwłoczne podjęcie przygotowań do wizyty kontrolnej Polskiego Związku Piłki Nożnej w wyżej zakreślonym zakresie. W razie problemów lub pytań, zachęcamy do kontaktu z Działem Wsparcia PZPN (tel.: 732-122-222, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub z Regionalnym Specjalistą ds. rozwoju piłki amatorskiej w województwie.

Szkółki, które złożyły poprawnie wypełniony wniosek na srebrny certyfikat otrzymały od nas maila zatytułowanego „Program Certyfikacji PZPN – przyjęcie do programu”. To zobowiązuje je do poinformowania rodziców albo opiekunów prawnych dzieci, które uczestniczą w jednostkach treningowych w szkółce piłkarskiej o konieczności zarejestrowania swoich dzieci jako zawodników w portalu Łączy Nas Piłka oraz złożenia wniosku o potwierdzenia zawodnika w szkółce piłkarskiej (ZOBACZ WIDEO), a następnie potwierdzenia zawodników w szkółce i przypisania ich do drużyn (ZOBACZ WIDEO).

Szkółki piłkarskie, ubiegające się o srebrny certyfikat, przyjęte do programu powinny oczekiwać na kontakt Regionalnego Specjalisty ds. rozwoju piłki amatorskiej, który przekaże informacje o dacie zaplanowanej wizyty kontrolnej oraz powinny przygotować do kontroli następujące dokumenty:

Umowy zawierające tytuł prawny do korzystanie z boisk piłkarskich oraz szatni i zaplecza sanitarnego dla każdego z boisk piłkarskich (zgodnie z kryteriami Certyfikacji PZPN) wskazanych w zakładce OBIEKTY przez szkółkę piłkarską lub Oddział Szkółki Piłkarskiej lub dokumenty potwierdzające ich własność (odpis z Ksiąg Wieczystych nieruchomości);

Aktualne zaświadczenia o niekaralności z Krajowego Rejestru Karnego każdego członka sztabu szkoleniowego potwierdzonego w systemie Certyfikacji PZPN Szkółki Piłkarskiej/Oddziału Szkółki Piłkarskiej oraz aktualne oświadczenia o niekaralności stanowiące załącznik numer 8 do Regulaminu (przez Trenera zgodnie z definicją regulaminową rozumiemy każdego członka sztabu, również asystentów bez licencji trenerskich);

Jeżeli podmiot prowadzący szkółkę piłkarska nie jest zarejestrowany w KRS, dokument potwierdzający zasadę reprezentacji szkółki piłkarskiej (wypis z rejestru gdzie zarejestrowany jest podmiot prowadzący szkółkę jeżeli zawiera informacje o zasadzie reprezentacji oraz składzie organu statutowego reprezentującego podmiot albo statut podmiotu oraz uchwałę powołującą członków organu reprezentującego podmiot);

Jeżeli szkółka piłkarska zadeklarowała szkolenie w oparciu o Program szkolenia PZPN na bazie AMO, zobowiązana jest do przekazania harmonogramów i planów treningowych zgodnych ze wzorem przedstawionym w Programie szkolenia PZPN  (plan mezocyklu na okres 4 m-cy);

Zunifikowany (jednolity) wzór dziennika treningowego, zgodnego z kryteriami Programu Certyfikacji PZPN;

Jeżeli szkółka bierze udział w oficjalnych rozgrywkach krajowych, które nie zostały wprowadzone do systemu ekstranet przez Wojewódzki ZPN, dowód zgłoszenia minimum 1 Drużyny z kategorii wiekowej Junior G/F/E/D (U6 - U13) do Oficjalnych Rozgrywek Krajowych (zgodnie z definicją regulaminową) na sezon 2019/2020.

Wszystkie powyższe dokumenty szkółka piłkarska ma obowiązek umieścić w formie plików pdf w systemie Certyfikacji PZPN w zakładce DOKUMENTY -> Dodaj dokumenty szkółki. Maksymalny rozmiar plików to 5MB.

Podczas wizyty kontrolnej Regionalny Specjalista poprosi też o wgląd do oświadczeń rodziców lub opiekuna prawnego dzieci potwierdzonych w szkółce o zgodzie na uczestnictwo dzieci w zajęciach sportowych oraz zaświadczenie o braku przeciwwskazań medycznych do uprawiania sportu.

Szkółka ubiegająca się o srebrny certyfikat powinna też przygotować się do udzielenia informacji na temat możliwości eksponowania informacji na temat Certyfikatu PZPN na stronie startowej swojej strony internetowej, oraz przygotować do kontroli następujący sprzęt sportowy:
Bramki o rozmiarze zgodnym z wytycznymi Unifikacji PZPN dla danej kategorii wiekowej; (kategorie wiekowe D i E - rozmiar 5x2m, kategorie F rozmiar 3x1,55m, kategorie G - rozmiar 3x1m);
Piłki o rozmiarze zgodnym z wytycznymi Unifikacji PZPN dla danej kategorii wiekowej; (kategorie wiekowe D - rozmiar 4, kategorie E i F rozmiar 3 lub 4, kategorie G - rozmiar 3);
Pozostały sprzęt treningowy: stożki, pachołki, oznaczniki, min. 2 mini bramki (około 1,2x0,75m).

Zalecamy niezwłoczne podjęcie przygotowań do wizyty kontrolnej Polskiego Związku Piłki Nożnej w wyżej zakreślonym zakresie. W razie problemów lub pytań, zachęcamy do kontaktu z Działem Wsparcia PZPN (tel.: 732-122-222, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub z Regionalnym Specjalistą ds. rozwoju piłki amatorskiej w województwie.

Szkółki piłkarskie, ubiegające się o złoty certyfikat, przyjęte do programu powinny oczekiwać na kontakt Regionalnego Specjalisty ds. rozwoju piłki amatorskiej, który przekaże informacje o dacie zaplanowanej wizyty kontrolnej oraz powinny przygotować do kontroli następujące dokumenty:

Umowy zawierające tytuł prawny do korzystanie z boisk piłkarskich oraz szatni, zaplecza sanitarnego i magazynu sportowego dla każdego z boisk piłkarskich (zgodnie z kryteriami Certyfikacji PZPN) wskazanych w zakładce OBIEKTY przez szkółkę piłkarską lub Oddział Szkółki Piłkarskiej lub dokumenty potwierdzające ich własność (odpis z Ksiąg Wieczystych nieruchomości);

Aktualne zaświadczenia o niekaralności z Krajowego Rejestru Karnego każdego członka sztabu szkoleniowego potwierdzonego w systemie Certyfikacji PZPN Szkółki Piłkarskiej/Oddziału Szkółki Piłkarskiej oraz aktualne oświadczenia o niekaralności stanowiące załącznik numer 8 do Regulaminu (przez Trenera zgodnie z definicją regulaminową rozumiemy każdego członka sztabu, również asystentów bez licencji trenerskich);

Jeżeli podmiot prowadzący szkółkę piłkarska nie jest zarejestrowany w KRS, dokument potwierdzający zasadę reprezentacji szkółki piłkarskiej (wypis z rejestru gdzie zarejestrowany jest podmiot prowadzący szkółkę jeżeli zawiera informacje o zasadzie reprezentacji oraz składzie organu statutowego reprezentującego podmiot albo statut podmiotu oraz uchwałę powołującą członków organu reprezentującego podmiot);

Jeżeli szkółka piłkarska zadeklarowała szkolenie w oparciu o Program szkolenia PZPN na bazie AMO, zobowiązana jest do przekazania harmonogramów i planów treningowych zgodnych ze wzorem przedstawionym w Programie szkolenia PZPN  (plan mezocyklu na okres 6 m-cy);

Zunifikowany (jednolity) wzór dziennika treningowego, zgodnego z kryteriami Programu Certyfikacji PZPN;

Jeżeli szkółka bierze udział w oficjalnych rozgrywkach krajowych, które nie zostały wprowadzone do systemu ekstranet przez Wojewódzki ZPN, dowód zgłoszenia minimum 1 Drużyny z kategorii wiekowej Junior G/F/E/D (U6 - U13) do Oficjalnych Rozgrywek Krajowych (zgodnie z definicją regulaminową) na sezon 2019/2020;

Umowę z fizjoterapeutą współpracującym ze szkółką piłkarską;

Umowę z lekarzem medycyny sportowej współpracującym ze szkółką piłkarską;

Udokumentowane wydanie jednolitego sprzętu sportowego dla zawodników w kategoriach wiekowych U6 – U13 (od G do D).

Wszystkie powyższe dokumenty szkółka piłkarska ma obowiązek umieścić w formie plików pdf w systemie Certyfikacji PZPN w zakładce DOKUMENTY -> Dodaj dokumenty szkółki. Maksymalny rozmiar plików to 5MB.

Podczas wizyty potrzebne będą również zaświadczenia z Urzędu Skarbowego oraz ZUS:
Zaświadczenie z Urzędu Skarbowego o niezaleganiu z płaceniem podatków przez podmiot prowadzący szkółkę piłkarska – dokument powinien być wystawiony najpóźniej 3 miesiące przed terminem wizyty kontrolnej;
Zaświadczenie z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych o niezaleganiu z płaceniem składek na ubezpieczenia społeczne przez podmiot prowadzący szkółkę piłkarska – dokument powinien być wystawiony najpóźniej 3 miesiące przed terminem wizyty kontrolnej.

Powyższe dokumenty szkółka piłkarska ma obowiązek umieścić w formie plików pdf w systemie Certyfikacji PZPN w zakładce DOKUMENTY -> Dodaj dokumenty szkółki (zaznaczając opcję „dokument dotyczy całej szkółki” i wybierając odpowiedni typ dokumentu – ZUS lub US. Maksymalny rozmiar plików to 5MB.

Podczas wizyty kontrolnej Regionalny Specjalista poprosi też o wgląd do oświadczeń rodziców lub opiekuna prawnego dzieci potwierdzonych w szkółce o zgodzie na uczestnictwo dzieci w zajęciach sportowych oraz zaświadczenie o braku przeciwwskazań medycznych do uprawiania sportu.

Szkółka ubiegająca się o złoty certyfikat powinna też przygotować się do udzielenia informacji na temat możliwości eksponowania informacji na temat Certyfikatu PZPN na stronie startowej swojej strony internetowej, oraz przygotować do kontroli następujący sprzęt sportowy:
Bramki o rozmiarze zgodnym z wytycznymi Unifikacji PZPN dla danej kategorii wiekowej; (kategorie wiekowe D i E - rozmiar 5x2m, kategorie F rozmiar 3x1,55m, kategorie G - rozmiar 3x1m);
Piłki o rozmiarze zgodnym z wytycznymi Unifikacji PZPN dla danej kategorii wiekowej; (kategorie wiekowe D - rozmiar 4, kategorie E i F rozmiar 3 lub 4, kategorie G - rozmiar 3);
Pozostały sprzęt treningowy: stożki, pachołki, oznaczniki, min. 2 mini bramki (około 1,2x0,75m).

Zalecamy niezwłoczne podjęcie przygotowań do wizyty kontrolnej Polskiego Związku Piłki Nożnej w wyżej zakreślonym zakresie. W razie problemów lub pytań, zachęcamy do kontaktu z Działem Wsparcia PZPN (tel.: 732-122-222, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub z Regionalnym Specjalistą ds. rozwoju piłki amatorskiej w województwie.

I na koniec informacja dla rodziców.

Już we wrześniu Polski Związek Piłki Nożnej przyzna szkółkom swoje pierwsze certyfikaty. Obecnie trwa weryfikacja ostatnich formularzy zgłoszeniowych, po której poznamy wszystkie szkółki przyjęte do programu. To jednak nie koniec starań o Certyfikat PZPN. Jednym z elementów niezbędnych do jego uzyskania jest prawidłowe zarejestrowanie zawodników szkółki. Kluczową rolę odgrywają na tym etapie opiekunowie młodych piłkarzy i piłkarek.

Rejestracja zawodników w szkółce odbywa się przez system PZPN. Na specjalnie przygotowanym filmie demonstrujemy, w jaki sposób dokonać tego krok po kroku (ZOBACZ WIDEO).

Dlaczego warto to zrobić? Treningi dziecka w szkółce odznaczonej Certyfikatem PZPN wiążą się z szeregiem korzyści dla rodziców. Dokument ten to potwierdzenie najwyższych standardów (w tym infrastrukturalnych i sprzętowych), bezpieczeństwa oraz odpowiedniej jakości szkolenia. Wszystkie dzieci trenujące w certyfikowanych szkółkach muszą być objęte profesjonalną opieką medyczną oraz ubezpieczeniem na wypadek kontuzji.

Program Certyfikacji daje rodzicom dostęp do wyszukiwarki szkółek, które mogą pochwalić się certyfikatem oraz możliwość przekazania informacji zwrotnej dotyczącej działań danego podmiotu szkoleniowego. Dzięki systemowi informatycznemu przeznaczonemu do administrowania szkółką, rodzice mogą na bieżąco pozyskiwać informacje o planie treningów swojego dziecka oraz śledzić jego karierę dzięki profilowi zawodnika. Młodzi zawodnicy trenujący w szkółce wyróżnionej srebrną lub złotą gwiazdką mają też większe szanse na grę. Szkółki takie są bowiem zobowiązane do organizowania turniejów.

Program Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich to przede wszystkim pewność, że Twoje dziecko trenuje w najlepszych warunkach.

Po uzyskaniu Certyfikatu PZPN szkółka piłkarska musi przestrzegać warunków i kryteriów programu, by utrzymać certyfikat przez cały okres, na który został przyznany. Nadzór nad certyfikowanymi szkółkami piłkarskimi sprawuje PZPN poprzez zespół osób monitorujących szkółki piłkarskie. Wizyty kontrolne w szkółkach PZPN przeprowadza z własnej inicjatywy w dowolnie wybranym momencie, jednak ważnym czynnikiem, który może wpłynąć na przeprowadzenie kontroli, mogą być uwagi i zgłoszenia rodziców dzieci trenujących w certyfikowanych szkółkach piłkarskich. Jeżeli rodzice zauważą odstępstwa od zasad oraz kryteriów, jakie powinny być spełnione przez certyfikowaną szkółkę piłkarską, mają prawo zgłosić swoje uwagi do PZPN pod adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Zgłoszenia pozostają anonimowe. Nadesłane uwagi i zgłoszenia zostaną uważnie sprawdzone przez osoby monitorujące w czasie wizyt kontrolnych w szkółce piłkarskiej lub mogą nawet stać się bezpośrednim powodem wysłania osoby monitorującej na kontrolę.

Więcej informacji na temat Programu Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich można znaleźć na stronie: www.laczynaspilka.pl/certyfikacja. Ewentualne pytania dotyczące programu można kierować do Działu Wsparcia PZPN: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. 732 122 222.