Śląski ZPN

Częstochowianki na podium mistrzostw Polski w piłce nożnej plażowej

10/08/2019 19:44

Zespół ISD-UJD Częstochowa wywalczył trzecie miejsce na rozgrywanych w Kołobrzegu mistrzostwach Polski w piłce nożnej plażowej. Podopieczne Szymona Mlynka potwierdziły tym samym, że drugie miejsce w Pucharze Polski nie było dziełem przypadku.


Częstochowianki zaczęły rywalizację w czwartek od niezwykle zaciętego meczu z zespołem BS Pogoń SAN ProFart Lejdis. Po trzech tercjach wyrównanej rywalizacji na tablicy wyników widniał rezultat 5:5. Nie zmienił się on także w trakcie dogrywki, a w karnych lepsze okazały się rywalki, wygrywając 3:1.

Z tej porażki trener Szymon Mlynek wyciągnął wnioski i zarówno w drugim czwartkowym meczu z KS Pogoń Tczew jak i w piątkowym spotkaniu z BPAP Marcus Gdynia drużyna z Częstochowy wygrała wysoko i pewnie: 7:2 z tczewiankami i 7:1 z gdyniankami.

- Grupowe rozgrywki zakończyliśmy na 1 miejscu i w sobotnim porannym półfinale przyszło nam zmierzyć się z broniącym tytułu zespołem Lady Grembach Łódź - powiedział Szymon Mlynek. - Po golu Pauliny Drapacz prowadziliśmy 1:0, a po trafieniach Justyny Wójcik i Oliwii Pająk doprowadzaliśmy do remisu, najpierw 2:2, a później 3:3. W końcówce jednak łodzianki okazały się lepsze, a po meczu półfinałowym wygrały także finał. Nam natomiast pozostała popołudniowa walka o trzecie miejsce i sięgnęliśmy po brąz pokonując KS Pogoń Tczew 4:3. To już nie był tak łatwy mecz jak w grupie eliminacyjnej, bo po golu Justyny Wójcik prowadziliśmy 1:0, a bramkami Natalii Krawczyk i Agnieszki Walak odskoczyliśmy na 3:1, jednak przeciwniczki wyrównywały. Dopiero na drugie w tym meczu trafienie Justyny Wójcik, która z 15 golami została królową strzelczyń turnieju, rywalki już nie znalazły odpowiedzi i mogliśmy świętować sukces.

Jechaliśmy do Kołobrzegu, żeby walczyć o medal i osiągnęliśmy cel. W porównaniu z turniejem Pucharu Polski, na którym zdobyliśmy drugie miejsce, w zespole zabrakło skrzydłowej Aleksandry Wachowskiej i obrończyni Kamili Czai, bo wyeliminowały je kontuzje, a kolejna obrończyni Renata Uchnast musiała być w pracy. Dokooptowaliśmy do zespołu warszawiankę Agnieszkę Walak, która ma już na swoim koncie mistrzostwo Polski oraz debiutantkę Agnieszkę Kowalską. Szkoda, że było tylko osiem zawodniczek, bo turniej był trudny, ale najważniejsze, że te które były stworzyły kolektyw. To był nasz atut. Dzięki temu mieliśmy najskuteczniejszy atak i najbardziej szczelną obronę. Mogę więc powiedzieć, że jestem dumny z drużyny - zakończył Szymon Mlynek.

Po medal mistrzostw Polski w piłce nożnej plażowej sięgnęły: Iwona Starczyk (bramkarka) oraz Justyna Wójcik (15 goli), Agnieszka Walak (4), Agnieszka Kowalska (2), Natalia Krawczyk (2), Oliwia Pająk (2), Paulina Drapacz (1) i Dominika Małycha.