Śląski ZPN

Środa z meczem o 40 tysięcy złotych

12/06/2019 06:41

Na pierwszy plan wśród środowych spotkań wysuwa się bez wątpienia finał Pucharu Polski na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Na stadionie Rekordu Bielsko-Biała gospodarze podejmą rezerwy Górnika Zabrze.


Stawką spotkania, które będzie można także oglądać na stronie internetowej beskidzkapilka.pl, jest nie tylko okazałe trofeum. Zwycięzca otrzyma także symboliczny czek na 40 tysięcy złotych oraz prawo gry na szczeblu centralnym w rozgrywkach „Totolotek Puchar Polski”, których finał rozegrany zostanie 2 maja 2020 roku na warszawskim stadionie PGE Narodowy. Jeżeli dodamy do tego, że już od pierwszej rundy do pucharowego koszyka przed losowaniem trafiają kulki z nazwami zespołów z ekstraklasy, to może się okazać, że stawką jest także możliwość zmierzenia się z najlepszymi w kraju!

Pokonany w finale także nie zejdzie z boiska z pustymi rękami. I nie chodzi tylko o symboliczne nagrody pocieszenia. Nagrodą za dojście do finału jest bowiem czek na 10 tysięcy złotych. Można więc powiedzieć, że na murawie w Cygańskim Lesie leży w sumie 50 tysięcy złotych.

Ale nie tylko pucharowy finał przykuwa uwagę kibiców. Do rozegrania są także mecze półfinałowe Mistrzostw Śląska Juniorów „InterHall” U17 i U19 oraz zaległe spotkania Bielskiej Ligi Okręgowej. Wybór jak zwykle należy do kibica.

A oto rozkład jazdy kibica:

Środa
14.30
Mistrzostwa Śląska U19 „InterHall”
Ruch Chorzów – Zagłębie Sosnowiec (ul. Lompy),

17.00
Mistrzostwa Śląska U19 „InterHall”
GKS Tychy – Stadion Śląski Chorzów (ul. Andersa),
Mistrzostwa Śląska U17 „InterHall”
Rozwój Katowice – Ruch Chorzów (ul. Alfreda),

17.30
Finał Pucharu Polski na szczeblu Śląskiego ZPN
Rekord Bielsko-Biała – Górnik II Zabrze,

18.00
Bielska Liga Okręgowa
Pasjonat Dankowice – Czarni-Góral Żywiec,
Czarni Jaworze – LKS Kończyce Małe,

Czwartek
17.00
Mistrzostwa Śląska U17 „InterHall”
Górnik Zabrze – GKS Tychy (ul. Mickiewicza).