Śląski ZPN

Gwiazda Ruda Śląska przed szansą powrotu do futsalowej ekstraklasy

10/05/2019 13:34

Ile zespołów Śląskiego Związku Piłki Nożnej grać będzie w przyszłym sezonie w futsalowej ekstraklasie?


W 14-drużynowej stawce na pewno zobaczymy: obrońcę tytułu Rekord Bielsko-Biała, Clearex Chorzów, Piast Gliwice, AZS UŚ Katowice i beniaminka GSF Gliwice.

Czy do tej piątki dołączy Gwiazda Ruda Śląska? Podopieczni Bartłomieja Nogi, po zajęciu drugiego miejsca w grupie południowej I ligi przygotowują się do spotkań barażowych, w których rywalem rudzian będzie KS Constract Lubawa. Założony w 2012 roku klub ma już za sobą dwie barażowe próby awansu do futsalowej ekstraklasy, którą rok temu w barażowym starciu wicemistrzów z Południa i Północy zastopowała Gwiazda, wygrywając 3:2 u siebie i 5:3 na wyjeździe. Jednak w następnej fazie walki o awans, po zwycięstwie 3:2 u siebie, rudzianie przegrali 2:7 z AZS UG Gdańsk i pozostali na zapleczu ekstraklasy.

Tym razem sytuacja jest inna, ponieważ, zwycięzca barażowej pary automatycznie wywalczy awans, a pokonany będzie grał z próbującym uniknąć degradacji 11 zespołem z tabeli ekstraklasy. Szansa na powrót do ekstraklasy, z którą Gwiazda pożegnała się w 2016 roku, jest więc bardzo duża.

Pierwsze spotkanie wicemistrzów zaplanowane jest na niedzielę o godzinie 17.00 w Rudzie Śląskiej, a rewanż rozegrany zostanie w sobotę 18 maja w Lubawie o godzinie 18.00.