Śląski ZPN

Przedsmak przyszłorocznych mistrzostw świata U20, czyli Polska - Ukraina w Bielsku-Białej

23/10/2018 20:10

Mistrzostwa świata do lat 20, które w 2019 roku rozpoczną się 23 maja, a zakończą 15 czerwca, zawitają do sześciu polskich miast. Arenami spotkań 24 zespołów będą: Bydgoszcz, Gdynia, Łódź, Lublin oraz dwa miasta województwa śląskiego Tychy i Bielsko-Biała. W tym ostatnim z wymienionych już 19 listopada o godzinie 19.00 będziemy mieć przedsmak tego co nas czeka za ponad pół roku! Na murawie Stadionu Miejskiego zobaczymy bowiem 20-latków Polski i Ukrainy.


Biało-czerwoni, którzy w mistrzostwach świata zagrają jako gospodarz, podejmować będą zespół wschodnich sąsiadów, który razem z Włochami, Portugalią, Francją i Norwegią wywalczył kwalifikację na Starym Kontynencie i przystąpi do rywalizacji wśród 24 drużyn z całego świata: 2 reprezentacji z Australii i Oceanii oraz po 4 z Azji, Afryki, Ameryki Południowej i Strefy CONCACAF.

Przypomnijmy, że miasto Bielsko-Biała swój reprezentacyjny egzamin zdawało 23 marca goszcząc drużyny narodowe U20 Polski i Anglii, a 13745 widzów oglądało pasjonujące widowisko zakończone porażką biało-czerwonych 0:1 po golu straconym w ostatnich sekundach spotkania. Wtedy jednak nie było jeszcze oficjalnie nominowane do miana gospodarza mistrzostw świata, bo ten zaszczyt został potwierdzony 14 września.

Od tego momentu bielszczanie przygotowują się już pełną parą, a mecz Polska - Ukraina, na który bilety kosztować będą 10 złotych, stanowi swoistą przymiarkę do wymagań stawianych przez FIFA.  Jest także doskonałą okazję do tego, żeby przypomnieć o uruchomieniu przez Polski Związek Piłki Nożnej platformy rekrutującej wolontariuszy na Młodzieżowy Mundialu. Rekrutacja potrwa do końca grudnia. Więcej na ten temat można się dowiedzieć na stronie PZPN oraz Podbeskidzia.