Śląski ZPN

70-lecie LKS Ślązak Bycina

8/08/2018 08:16

Prezes Grzegorz Piktel na czele zarządu LKS Ślązak Bycina, który świętował 70-lecie istnienia, stoi od 2013 roku.


- Cel jaki sobie postawiłem gdy zostałem wybrany dotyczył przede wszystkim bazy - mówi Grzegorz Piktel. - I mogę powiedzieć, że przez te 5 lat udało się nam sporo zrobić. Mamy nowe szatnie. Trybuny wyglądają znacznie lepiej. Budynek gospodarczy też. Dlatego przygotowując obchody 70-lecia klubu mogliśmy z radością zaprezentować gościom nasz dorobek.

Obchody 70-lecia klubu z Byciny rozpoczęły się od towarzyskiego spotkania drużyny seniorów LKS Ślązak z juniorami Górnika Zabrze.

- Goście wygrali 3:1 - dodaje prezes jubilata. - Ale w tym meczu wynik nie był najważniejszy. Cieszyliśmy się, że tak znany klub uczestniczy w obchodach naszego święta. Kolejnym jego punktem był przedstawiony przez mnie krótki rys historyczny od pierwszego prezesa Wilhelma Sopalli, poprzez przypomnienie sylwetki Gerarda Grobosza, który jako piłkarz grał w Śląsku Wrocław i był najbardziej znanym zawodnikiem związanym z Byciną, a pół wieku temu działał tu także jako prezes i trener, aż po nasze plany na przyszłość.

Za to co już udało się w Bycinie zrobić dla piłki nożnej, reprezentujący Śląski Związek Piłki Nożnej Tomasz Kulczycki i Herbert Jatta, udekorowali najbardziej zasłużonych działaczy Ślązaka. Srebrne Odznaki Honorowe Polskiego Związku Piłki Nożnej otrzymali: Władysław Góra, Bernard Kałuża i Eryk Stupa, a Brązowe Odznaki Honorowe odebrali: Józef Waniek, Eugeniusz Waniek oraz Jan Wyleżałek. Ponadto Złote Odznaki Honorowe Śląskiego Związku Piłki Nożnej otrzymali: Stanisław Jarosz, Norbert Kałuża, Tadeusz Kokowski, Inga Kubas, Krystian Stypa, Andrzej Warmons i były ksiądz proboszcz Grzegorz Wrodarczyk. Ponadto klub otrzymał pamiątkowy grawerton i komplet piłek.

- Zostaliśmy też uhonorowani Honorową Odznaką za Zasługi dla Województwa Śląskiego, wręczoną przez Radnego Województwa Śląskiego Krzysztofa Kiełbasę i otrzymaliśmy gratulacje od władz samorządowych Gminy Rudziniec i lokalnych Sołectwa Bycina oraz sąsiednich klubów LKS Start Kleszczów, LKS Młodość Rudni czy LKS Olimpia Pławniowice - wylicza Grzegorz Piktel. - Jubileusz zakończyła zabawa, która co prawda z powodu ulewnego deszczu po północy została na chwilę przerwana, ale trwała bardzo długo. W ten sposób weszliśmy w kolejny okres naszej działalności i liczymy, że doczekamy się w nim także sportowych sukcesów. Seniorzy grają w klasie C i walczą o awans. W naszych szeregach gra między innymi  45-letni bramkarz Adam Tomczyk i choć ma na koszulce numer 73, przypominający rok urodzenia, to jest numerem 1 w zespole. Najlepszym strzelcem jest natomiast obchodzący niedawno 19 urodziny Damian Wolany, od trampkarza wychowany w naszym klubie. Nasi obecni trampkarze mają więc na kim się wzorować i wierzę, że już niedługo zespół oparty na naszych wychowankach odnosił będzie sukcesy.