Śląski ZPN

Szkolenie z systemu FIFA TMS w Śląskim ZPN

22/06/2017 08:27

W pierwszym tygodniu lipca 2017 r. w siedzibie Śląskiego Związku Piłki Nożnej planowane jest jednodniowe szkolenie z systemu FIFA TMS (Transfer Matching System) dla zainteresowanych klubów. Szkolenie organizowane przez PZPN jest bezpłatne. Uczestnictwo...


Uczestnictwo w szkoleniu umożliwi otrzymanie dostępu do konta w systemie FIFA TMS dla klubów chcących pozyskać zawodnika mającego mieć w klubie status profesjonalisty. Na szkoleniu zostaną również poruszone kwestie zagranicznych transferów zawodników niepełnoletnich.
 
Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 29 czerwca 2017 r.

Śląski Związek Piłki Nożnej przypomina, że zgodnie z Uchwałą Zarządu PZPN nr XI/300 z dnia 22 listopada 2013 dopuszcza się uprawnienie do klubu IV ligi i niższych klas rozgrywkowych jednego zawodnika cudzoziemca spoza Unii Europejskiej o statusie amatora. Pozostali zawodnicy cudzoziemcy spoza obszaru Unii Europejskiej muszą zostać uprawnieni jako zawodnicy o statusie profesjonalisty. Transfer z zagranicy takiego zawodnika może się odbyć wyłącznie za pośrednictwem systemu FIFA TMS. System FIFA TMS jest internetową platformą do przeprowadzania transferów międzynarodowych zawodników, którzy w klubie pozyskującym będą posiadać status zawodnika profesjonalnego.

Dostęp dla klubu do systemu FIFA TMS możliwy jest jedynie po ukończeniu szkolenia dokonywanego przez pracownika PZPN w siedzibie Związku w Warszawie lub w siedzibie Śl. ZPN w Katowicach.