Śląski ZPN

Oddanie i poświęcenie obiektu sportowego na 60-lecie KS Międzyrzecze

9/06/2018 22:46

Choć klub z Międzyrzecza obchodził jubileusz 60-lecia to na pierwszy ogień uroczystości poszły rozgrywki... najmłodszych.


- W turniejach dla trampkarzy, młodzików i żaków wystartowało w sumie 10 drużyn - mówi prezes KS Międzyrzecze Zdzisław Szczyrbowski.

W gronie trampkarzy najlepsi okazali się goście z pobliskich Mazańcowic. Wśród młodzików gospodarze pod wodzą Jakuba Habdasa okazali się niegościnni, a w kategorii żaków podopieczni Roberta Basiury ustąpili tylko miejsca jasieniczanom.

- W sumie mamy trzy grupy, które uczestniczą w rozgrywkach - mówi Jakub Habdas. - Do nich dojdzie jeszcze grupa naborowa, bo dzieci chętnych do gry w piłkę nożną jest coraz więcej. W młodzikach mamy ich 32!

Oprócz turnieju dla najmłodszych był tez przygotowany "turbokozak".

- Zawodnicy rywalizowali w konkurencjach: sam na sam, strzał w poprzeczkę, rzut karny i żonglerka - wylicza Jakub Habdas. - W dwóch pierwszych konkurencjach każdy uczestnik miał 3 próby. W trzeciej też, ale ten trzeci strzał z karnego oddawany był "w ciemno", czyli z zasłoniętymi oczami, a w żonglerce określiliśmy pułap maksymalny 100 podbić i ten limit osiągnęła dwójka Kacper Szymala, który wygrał rywalizację oraz Miłosz Moś, który zajął drugie miejsce.

I właśnie od wręczenia nagród dla najmłodszych rozpoczęto zaplanowana na godzinę 14.00 uroczystość jubileuszu, którą otworzył redaktor Dziennika Zachodniego Łukasz Klimaniec, a historię klubu, zaczynając od przypomnienia założyciela i pierwszego prezesa Ludwika Nowaka przedstawił obecny sternik i dusza klubu Zdzisław Szczyrbowski. Wśród zaproszonych gości byli także przedstawiciele Śląskiego Związku Piłki Nożnej, a członek zarządu ŚlZPN i zarazem prezes Podokręgu Bielsko-Biała Roman Kubieniec wręczył najbardziej zaangażowanym działaczom Honorowe Odznaki Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Brązową otrzymał Marcin Bebek. Srebrnymi uhonorowano: Mirosława Isulę, Mirosława Jasiewicza, Bogusława Kalisza, Krzysztofa Szczerbowskiego i Stanisława Wieciecha, a złota trafiła do rąk Zdzisława Szczyrbowskiego, który w imieniu klubu odebrał także pamiątkowy grawerton.

Ważnym punktem uroczystości jubileuszowych, oprócz wręczenia nagród i pamiątkowych medali  było także oddanie i poświęcenie przez pastora - Andrzeja Dyczka z parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Międzyrzeczu oraz księdza Jana Walusia z parafii Rzymskokatolickiej świętego Marcina w Międzyrzeczu obiektu klubowego, o którego powstaniu opowiedział wójt Gminy Jasienica Janusz Pierzyna.

Po wystąpieniach zaproszonych gości i przedstawicieli zaprzyjaźnionych klubów przyszedł czas na niecodzienny mecz, w którym zespół KS Międzyrzecze, plasujący się w środku A-klasowej stawki podejmował 7 zespół Ekstraligi... Kobiet. I chyba nie trzeba dodawać, że wynik w tym spotkaniu był sprawą drugorzędną. Najważniejsza była bowiem sportowa zabawa, której kontynuacją był festyn, rozpoczynający... odliczanie do kolejnego jubileuszu.  

Materiał wideo z uroczystości można oglądać TUTAJ, zdjęcia TUTAJ.