Śląski ZPN

Andrzej Biskup nie żyje

7/06/2018 15:29

W wieku 75 lat, po trzecim zawale, podczas urlopu w Turcji, nagle i niespodziewanie zmarł Andrzej Biskup - przewodniczący Wydziału Dyscypliny Beskidzkiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej.


Urodzony 10 listopada 1942 roku pasjonat sportu w historii Bielsku-Białej zapisał się jako człowiek jednego klubu i dwóch dyscyplin. Wychowanek Bialskiego Klubu Sportowego Stal jako zawodnik uprawiał piłkę nożną. Będąc napastnikiem, grał w pierwszej drużynie od 1962 do 1971 roku, a sezonie 1966/1967, zdobywając w 26 meczach 27 bramek, wystrzelał koronę króla strzelców klasy okręgowej. Na zakończenie kariery, po rocznym pobycie w Cukrowniku Chybie, wyjechał do Kanady i występował w Polonii Toronto.

Po powrocie do Bielska-Białej związał się ponownie z BKS Stal, będąc trenerem drużyny juniorów i asystentem trenera seniorów w latach 1978-1982. Następnie pełnił funkcję sekretarza klubu, a od 1994 roku był zastępcą dyrektora BKS Stal i członkiem Zarządu Klubu przez kilka kadencji pracując dla piłkarzy i siatkarek. Za swoją pracę otrzymywał wiele nagród i wyróżnień, wśród których najbardziej prestiżowymi były Złota Honorowa Odznaka Polskiego Związku Piłki Siatkowej i Złota Honorowa Odznaka Polskiego Związku Piłki Nożnej. Był także Członkiem Honorowym BKS „Stal”.

W 2002 roku z powodów problemów zdrowotnych musiał zrezygnować z pracy, ale jego kontakt z bialskim klubem się nie skończył. Wciąż był wielkim sympatykiem BKS i aktywnym kibicem oraz aktywnym działaczem Beskidzkiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Sport miał w sercu, które przestało bić tak nagle…