Śląski ZPN

Rekord lepszy od Reprezentacji Śląska Oldbojów o jednego straconego gola

3/02/2018 20:15

Tradycyjnie rozgrywany w lutym Memoriał inż. Mariana Nalepy już po raz 19 zgromadził w hali Centrum Sportowo-Szkoleniowego Rekord w Bielsku-Białej oldbojów, którzy zaciekle rywalizowali o puchar przechodni.


W słowie zaciekle, nie ma ani odrobiny przesady, a dowodem na to, jak wyrównana była rywalizacja jest końcowa tabela. Ostatecznie o zwycięstwie w turnieju organizowanym co roku przez Urząd Miejski w Bielsku-Białej, zadecydował bowiem jeden gol z ogólnego bilansu bramkowego. Zarówno Rekord jak i Reprezentacja Śląska Oldbojów, po 6 rozegranych meczach, zgromadziły na swoim koncie po 14 punktów za 4 zwycięstwa i 2 remisy, w tym 1:1 w bezpośrednim starciu. W dodatku strzeliły w całych zmaganiach po 14 goli. O tym, że to bielszczanie, z czarodziejem futsalowych parkietów Andrzejem Szłapą na czele, zdobyli złote medale i podnieśli w górę największy puchar zadecydowała liczba straconych goli. Rekordziści, grający w składzie: Rafał Jacak; Paweł Suski, Andrzej Szymański, Marek Homa, Wojciech Łysoń, Krzysztof Kania, Bogusław Szczotka i Andrzej Szłapa mieli ich na swoim koncie 4. Natomiast reprezentanci Śląska występujący w zestawieniu: Zbigniew Modrzik, Jerzy Dusik; Janusz Bodzioch, Zbigniew Cieńciała, Adam Goździcki, Jordan Maciejowski, Krzysztof Kmietowicz, Wojciech Myszor, Adrian Sikora, Mieczysław Sikora stracili 5 goli.

Na trzeciej pozycji uplasowała się drużyna Bielskich Orłów z 11 punktami, a o tym kto zajmie czwarte miejsce znowu decydował bilans bramkowy, bo zarówno Zagłębie Sosnowiec jak i GLKS Wilkowice zakończyły zmagania z dorobkiem 8 punktów i bezpośrednim remisem 2:2. Sosnowiczanie mieli jednak po 12 straconych i strzelonych goli, a wilkowiczanie 8 razy trafili, a 12 razy zostali trafieni. Na szóstym miejscu z dorobkiem 3 punktów rywalizację zakończyła Szczakowianka Jaworzno z 3 punktami, a tabelę zamknęła drużyna Oldboy Team Jasienica z zerowym dorobkiem.  

Dodajmy jeszcze do tego, że miano najlepszych zawodników w turnieju przyznano Andrzejowi Szymańskiemu z Rekordu oraz mającemu za sobą występy w ekstraklasie w barwach GKS Katowice Krzysztofowi Kmietowiczowi z Reprezentacji Śląska Oldbojów, w ataku której razem z nim grali: Adrian Sikora 2-krotny reprezentant Polski, 2-krotny zdobywca Pucharu Polski i Pucharu Ligi w polskiej ekstraklasie, w której rozegrał 158 spotkań, strzelając 57 goli oraz zdobywca Superpucharu Cypru, Wojciech Myszor mający za sobą 146 występów na najwyższym krajowym szczeblu rozgrywek i Mieczysław Sikora, który 27 razy wystąpił w ekstraklasie. Warto też do tego dodać dorobek dyrygującego obroną Janusza Bodziocha, który wystąpił w 108 meczach ekstraklasy, strzelając w nich 7 goli. Zupełnie inną kartę zapisał natomiast bramkarz Zbigniew Modrzik. Od 20 lat gra bowiem w... futsal, zaliczając występy w reprezentacji kraju oraz wiele sezonów w ekstraklasie, a obecnie, choć zbliża się do 47 urodzin (urodził się 17 marca 1971 roku) nadal jest mocnym punktem lidera I ligi GKS Futsal Tychy. Ich grę oglądało się z największą przyjemnością.

Zdjęcia z turnieju można oglądać TUTAJ.