Śląski ZPN

GKS Gieksa Katowice Mistrzem Śląska U13 w futsalu

13/01/2018 20:04

Druga odsłona Młodzieżowych Mistrzostw Śląska w futsalu przyniosła zmagania zawodników uroczonych w 2005 roku i młodszych, którzy rywalizowali w bielskiej hali Centrum Sportowo-Szkoleniowego Rekord. Najlepsi w kategorii U13 okazali się zawodnicy GKS Katowice, którzy w niezwykle zaciętym finale z Rekord Bielsko-Biała, na 39 sekund przed końcem meczu wyrównali na 2:2, a w karnych zwyciężyli 2:0.


Ale po kolei. W fazie kwalifikacyjnej katowiczanie 1:0 wygrali z Rekordem i pokonali także: 4:0 United Żywiec i 6:0 OKS JUWe Tychy, a więc weszli do półfinału z pierwszego miejsca, a bielszczanie wygrywając 8:0 z OKS JUWe i 4:0 z United Żywiec zameldowali się w czwórce jako druga drużyna grupy A.

W grupie B natomiast o pierwsze miejsce zaciętą rywalizację stoczyły MKP Odra Centrum Wodzisław Śląski i Rozwój Katowice, które w bezpośrednim starciu zanotowały remis 1:1. Katowiczanie wygrali jednak 3:1 z UKS Lisek Milówka i 4:1 z Mareksem Chorzów i zajęli pierwsze miejsce, a wodzisławianie z gorszym dorobkiem bramkowym, po wygranych 4:3 z chorzowianami i 2:1 z zespołem z Milówki, wyszli z grupy jako drugi zespół.
W półfinale GKS Katowice pokonał 1:0 Odrę, a Rekord po remisem 1:1 zakończonym meczu wygrał 3:1 w karnych i dlatego w meczach o medale mieliśmy rewanże za mecze w grupie. W spotkaniu o 3 miejsce wodzisławianie 2:1 pokonali Rozwój, a w finale emocje sięgnęły zenitu.

Wynik w 81 sekundzie gry otworzył bielszczanin Paweł Olszowski po solowej akcji. Wyrównał w 5 minucie gry Kacper Majewski, który stojąc na długim słupku, po rzucie rożnym, z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki. Gdy na 87 sekund przed ostatnim gwizdkiem Patryk Pawlus po przechwycie piłki i długim rajdzie, zakończonym celnym strzałem, znowu zapewnił Rekordowi prowadzenie wydawało się, że gospodarze turnieju nie wypuszczą mistrzostwa z rąk. A jednak. 39 sekund przed końcem meczu (grano 10 minut efektywnego czasu) Krzysztof Łapot uderzeniem z wolnego pokonał Konrada Adameckiego i doprowadził do rzutów karnych.

Zaczęli bielszczanie, ale strzał Michała Śliwki Patryk Krzyżek obronił, natomiast Dawid Męczyński był skuteczny. W drugiej kolejce bielszczanin Hubert Matykiewicz spudłował, a Krzysztof Łapot trafił i to oznaczało, że podopieczni Tomasza Kąkola wrócą do domu z mistrzowskimi laurami. Dodajmy jednak, że wszystkie drużyny otrzymały puchary, a każdy uczestnik został nagrodzony medalem, a trofea wręczali prezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej Henryk Kula, wiceprezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej Czesław Biskup oraz prezes Rekordu Janusz Szymura.

Zdjęcia z turnieju można oglądać tutaj.

Wyniki Młodzieżowych Mistrzostw Śląska U13
Grupa A: TS United Żywiec – OKS JUWe Tychy 2:1, BTS Rekord Bielsko-Biała – GKS Gieksa Katowice 0:1, United – GKS 0:4, Rekord – JUWe 8:0, GKS – JUWe 6:0, United – Rekord 0:4.
Grupa B: MKP Odra Centrum Wodzisław Śląski – Marex Chorzów 4:3, UKS Lisek Milówka – Rozwój Katowice 1:3, Odra – Rozwój 1:1, Lisek – Marex 2:3, Rozwój – Marex 4:1, Odra – Lisek 2:1.
Półfinały: GKS – Odra 1:0, Rekord – Rozwój 1:1, w karnych 3:1.
O 7 miejsce: Lisek – JUWe 4:2. O 5 miejsce: Marex – United 2:1. O 3 miejsce: Odra – Rozwój 2:1.

Finał: GKS – Rekord 2:2, w karnych 2:0
0:1 – Olszewski (1:21), 1:1 – Majewski (4:25), 1:2 – Pawlus (8:33), 2:2 – Łapot (9:21-wolny). W karnych: Śliwka (Rekord-obronił Krzyżek), 1:0 – Męczyński (GKS), Matykiewicz (obok), 2:0 – Łapot.
GKS: Patryk Krzyżek, Aleks Kartaszow, Maciej Tustanowski, Norbert Warmuz, Krzysztof Łapot, Szymon Jarosz, Kacper Majewski, Dawid Mateja, Dawid Męczyński, Szymon Bogonia, Kacper Góralczyk. Trener Tomasz Kąkol.
REKORD: Konrad Adamecki, Paweł Olszowski, Fabian Riva, Patryk Pawlus, Filip Mertens, Hubert Matykiewicz, Michał Śliwka, Hubert Żyrek, Jacek Wierzbicki, Maciej Boruń, Eryk Piekar. Trener Maciej Tokarczyk.

A oto najlepsza piątka turnieju: Patryk Krzyżek (GKS Katowice) – Fabian Cieślar (Rozwój Katowice), Bartosz Laskowski (MKP Odra Centrum Wodzisław Śląski), Fabian Riva i Michał Śliwka (Rekord Bielsko-Biała), wyróżniona nagrodami indywidualnymi.