Śląski ZPN

Katowiczanie 11 raz z tytułem Mistrza Śląska Sędziów

13/01/2018 19:05

Choć w pierwszym meczu XXIV Turnieju Halowych Mistrzostw Śląska Sędziów Piłki Nożnej im. Edwarda Konopki reprezentacja Kolegium Sędziów Podokręgu Katowice przegrała 0:2 z tyszanami, to po zwycięstwie 4:1 z sosnowiczanami oraz remisie 1:1 z częstochowianami wyszła z grupy eliminacyjnej i rozpoczęła... marsz po 11 już tytuł w historii sędziowskich zmagań.


Podopieczni Marcina Lisa w ćwierćfinale 3:1 pokonali rybniczanami, a w półfinale wygrywając 2:0 przerwali niesamowity marsz zabrzan, którzy z grupy wyszli z kompletem punktów i to bez straty gola. Pokonali bowiem: 2:0 bytomian, 6:0 arbitrów z Lublińca i 3:0 skoczowian. Także w ćwierćfinale zabrzanie zdemolowali broniących tytułu raciborzan, wygrywając 4:0, dlatego niektórzy uznali awans zespołu z Katowic za niespodziankę.

O tym, że nie był to jednak przypadek świadczy bezbramkowy wynik finałowego... rewanżu z tyszanami. Drużyna Piotra Bieleckiego po inauguracyjnym zwycięstwie z katowiczanami wygrała jeszcze w grupie 1:0 z częstochowianami i 2:0 z sosnowiczanami, a w fazie pucharowej „przetrenowała” rzuty karne. W ćwierćfinale: Łukasz Kruk, Mateusz Konieczny, Paweł Dziopak, Damian Drabik, Rafał Kalinowski, Paweł Myszor, Jakub Borkowski, Piotr Bielecki i Damian Moń, po remisie 1:1 z bytomianami 3:2 wygrali w strzałach z 6 metrów, a po zakończonym wynikiem 0:0 półfinale ze Skoczowem, tym razem 4:3, znowu okazali się lepsi w „konkursie nerwów”.

To co się stało po gwizdku kończącym ostatni mecz w raciborskiej Arenie Rafako przejdzie na pewno do legend sędziowskich zmagań. Do wyniku 5:5 wszyscy trafiali! I w tym momencie katowiczanie zdecydowali się na pokerową zagrywkę. Do bramki, tuż po wykorzystaniu rzutu karnego wszedł Adam Machwic, zastępując nominalnego golkipera Łukasza Pisarka i obronił strzał Rafała Kalinowskiego. Reszta należała do Marcina Gizińskiego, który pokonał Łukasza Kruka i sprawił, że: Łukasz Pisarek, Dawid Cieślok, Marcin Giziński, Damian Rokosz, Arkadiusz Szymczak, Adrian Sopniewski, Marcin Rusek, Adam Machwic, Marek Kofin i Łukasz Wrzeszcz mogą z dumą nosić miano Mistrzów Śląska!

Dodajmy jeszcze, że w meczu o 3 miejsce skoczowianie pokonali zabrzan 3:0, a indywidualne nagrody otrzymali: król strzelców Jakub Legierski – autor 6 trafień dla skoczowian, Łukasz Kruk wybrany najlepszym bramkarzem turnieju oraz Adrian Sopniewski uznany najlepszym zawodnikiem mistrzostw.

Wyniki XXIV Mistrzostw Śląska Sędziów Piłki Nożnej im. Edwarda Konopki:
Grupa A: Bytom – Zabrze 0:2, Skoczów – Lubliniec 1:0, Bytom – Skoczów 0:2, Zabrze – Lubliniec 6:0, Bytom – Lubliniec 5:1, Zabrze – Skoczów 3:0.
Grupa B: Katowice – Tychy 0:2, Sosnowiec – Częstochowa 1:0, Katowice – Sosnowiec 4:1, Tychy – Częstochowa 1:0, Katowice – Częstochowa 1:1, Tychy – Sosnowiec 2:0.
Grupa C: Racibórz – Rybnik 0:1, Bielsko-Biała – Żywiec 2:1, Racibórz – Bielsko-Biała 1:1, Rybnik – Żywiec 2:1, Racibórz – Żywiec 3:2, Rybnik – Bielsko-Biała 0:0.

Ćwierćfinały: Zabrze – Racibórz 4:0, Tychy – Bytom 1:1, w karnych 3:2, Rybnik – Katowice 1:3, Skoczów – Bielsko-Biała 3:0.

Półfinały: Zabrze – Katowice 0:2, Tychy – Skoczów 0:0, w karnych 4:3.

O 3 miejsce: Skoczów – Zabrze 3:0.

Finał: Katowice – Tychy 0:0, w karnych 6:5.