Śląski ZPN

Na 90-lecie KS 27 Gołkowice cieszy się z... oglądania boiska

2/12/2017 22:38

Klub Sportowy 27 Gołkowic świętował 90-lecie.


Na spotkaniu w sali gołkowickiego Ośrodka Kultury prezes Rajmund Halfar, który rok temu zastąpił Leszka Brzozę stojącego przez 17 lat za sterami, odbierał gratulacje i życzenia między innymi od prezesa Śląskiego Związku Piłki Nożnej Henryka Kuli i prezesa Podokręgu Rybnik Andrzeja Paulusa, władz samorządowych i przedstawicieli okolicznych klubów, ale tak naprawdę najbardziej cieszył się z tego, że remontowane przez władze samorządowe boisko już nabiera sportowych kształtów. Na razie można go tylko oglądać i podziwiać, ale w maju przyszłego roku będzie przekazane gołkowiczanom do użytku.

Jak zwykle przy okazji jubileuszów przedstawiony został rys historyczny klubu, który swoje najlepsze lata przeżywał tuż po wojnie. Po reaktywacji drużyna piłkarska grała bowiem w klasie A, będącej w tamtejszych czasach bezpośrednim zapleczem szczebla centralnego. Wspominał o tym barwnie prezes honorowy KS 27 Gałkowice, młodszy od klubu zaledwie o 6 lat, Paweł Grzonka, prowadzący kronikę klubu od 1945 roku, czyli od kiedy został zawodnikiem. Natomiast o ostatnich sukcesach najwięcej mógł powiedzieć Leszek Brzoza, który był prezesem w latach marszu od klasy B do okręgówki. W 2012 roku gołkowiczanie awansowali bowiem do klasy A, a w 2013 roku wykonali kolejny krok w górę piłkarskiej drabinki. Niewiele zabrakło, żeby w 2014 roku przebili się do IV ligi, ale zakończyli rozgrywki na drugim miejscu. Od kiedy jednak Leszek Brzoza z mandatem gołkowickiego klubu wszedł do władz Podokręgu Rybnik, gdzie został wiceprezesem oraz do kierownictwa Śląskiego Związku Piłki Nożnej, w którym jest członkiem zarządu, w KS 27 Gołkowice nadeszły gorsze czasy. W roku jubileuszu 90-lecia zespół spadł z klasy okręgowej, a po rundzie jesiennej zajmuje 16 miejsce w klasie A.

Oby więc odznaczenia przyznane z okazji jubileuszu stanowiły motywację do dalszej działalności i zachęcały kolejne pokolenia gołkowiczan do podtrzymywania sportowych tradycji. Odznaki honorowe Śląskiego Związku Piłki Nożnej otrzymali: brązową Szymon Brzoza, srebrne: Marek Celmer, Krzysztof Garus, Ireneusz Grobelny i Krystian Lach oraz złote: Stefan Krupiński i Bogdan Lubszczyk. Natomiast odznaki honorowe Polskiego Związku Piłki Nożnej odebrali – brązowe: Eugeniusz Bus, Eugeniusz Lincner i Marek Krupski, srebrne: Erwin Bienia, Władysław Chrobok, Rajmund Halfar i Tomasz Wodecki, a złotą uhonorowano Rafała Lubszczyka. Jednocześnie brązowym medalem Za Wybitne Osiągnięcia w Rozwoju Piłki Nożnej wyróżniony został Leszek Brzoza, a klub z okazji jubileuszu otrzymał pamiątkowy grawerton.

Ponadto specjalne słowa podziękowania wraz z okolicznościowym grawertonem od prezesa Śląskiego Związku Piłki Nożnej Henryka Kuli zostały skierowane do wójta gminy Godów Mariusza Adamczyka. Były zawodnik KS 27 Gołkowice, LKS Skrbeńsko i jednocześnie piłkarz oraz współzałożyciel Interu Krostoszowice w roli samorządowca doskonale rozumie problemy i potrzeby klubów swojej gminy. Przede wszystkim dba o bazę, która stanowi fundament sportowego rozwoju. Nic więc dziwnego, że działacze jubilata, mimo aktualnych problemów, optymistycznie patrzą w przyszłość i zapowiadają, że przezwyciężą chwilowe kłopoty, a na kolejne awanse nie trzeba będzie czekać do jubileuszu stulecia.

Więcej zdjęć można oglądać tutaj.