Seniorzy

Ponad 900 widzów na meczu okręgówki w Wodzisławiu Śląskim

12/11/2017 21:44

Remisem 1:1 zakończył się niedzielny mecz w rozgrywkach Zina Klasa Okręgowa – III grupa w Wodzisławiu Śląskim. Miejscowa drużyna APN Odra mimo wsparcia ponad 900 fanów nie zdołała pokonać gości z Krzyżanowic.


Spotkanie rozpoczęło się od groźnego uderzenia Damiana Tarki. Strzał oddany z ostrego kąta nie zaskoczył jednak Romana Bindacza. Ale gospodarze poszli za ciosem i już w 12 minucie prowadzili 1:0. Kapitalne dośrodkowanie Sebastiana Markiewicza na bramkę zamienił Damian Tarka.

Z upływem czasu gra na stadionie przy ulicy Bogumińskiej stała się bardziej wyrównana. Goście szansy na bramkę upatrywali w stałych fragmentach gry i w 21 minucie było już 1:1. Po wrzutce z rzutu wolnego, sprytem w polu karnym Odry popisał się Radosław Żbikowski i ustalił wynik.

Wprawdzie 10 minut później drugą bramkę dla Odry mógł zdobyć Marcin Paszek, ale piłka po jego uderzeniu głową zatrzymała się na słupku. W 33 minucie Odra zdobyła drugą bramkę jednak po chwili namysłu sędzia Zbigniew Szymanek postanowił odgwizdać... faul na bramkarzu gości.

Drugie 45 minut mogło zdecydowanie rozczarować kibiców. Tempo gry ze strony gości znacznie spadło, a Odra biła głową w mur obronny rywali. Brak było skuteczności i dokładności przy rozgrywaniu ataku pozycyjnego. W dodatku to wszystko okraszone było bardzo agresywną grą, której efektem były cztery żółte kartki. Jedyną klarowną sytuację w drugiej połowie miał Marcin Paszek, ale w sytuacji sam na sam z bramkarzem fatalnie spudłował i przewaga lidera Płomienia Połomia nad plasującymi się na 5 miejscu w tabeli wodzisławianami wzrosła do 9 punktów.

APN Odra – LKS Krzyżanowice 1:1 (1:1)
1:0 – Tarka, 12 min (głową)
1:1 – Żbikowski, 21 min (głową) 
Sędziował Zbigniew Szymanek (Katowice). Widzów ok. 900.
ODRA: Zemanek – Górnicki, Przydatek, Krzyżok, S. Markiewicz – E. Markiewicz (81. Nowak), Gać, Ślesiński (62. Gojny), Kondziołka (71. Kopacz), Tarka (81. Krauze) – Paszek. Trener Tomasz WŁOKA.
LKS: Bindacz – Michalak, Styczeń, Sadowski, Staniek – Pawłowski (61. Gardawski), Musioł, Turkiewicz, Żbikowski, Chojak – Dudek (90. Szewieczek). Trener Michał KAMRADEK.
Żółte kartki: E. Markiewicz – Turkiewicz, Musioł, Gardawski.

Piotr Szuścik