Seniorzy

Baraż o utrzymanie w IV lidze

23/06/2018 08:56

 

Sezon 2017/2018 jeszcze się nie zakończył. Do rozstrzygnięcia w rozgrywkach prowadzonych przez śląski Związek Piłki Nożnej pozostała jeszcze do rozstrzygnięcia kwestia ostatniego spadkowicza z IV ligi.


Po zakończeniu rozgrywek III ligi, z której spadły dwie drużyny z naszego regionu Unia Turza Śląska i Górnik II Zabrze, liczba spadkowiczów z IV ligi - zgodnie z regulaminem - musiał się zwiększyć i dlatego zespoły, które uplasowały się na 13 miejscach w tabelach I i II grupy zmierzą się w barażu o utrzymanie.

W sobotę o godzinie 11.00 na boisku Grunwaldu Ruda Śląska zagrają Raków II Częstochowa z Podbeskidziem II Bielsko-Biała. Zwycięzca pozostanie w IV lidze, a spadkowicz... spowoduje zmiany albo w AP-Sport Bielska Liga Okręgowa (w przypadku degradacji bielszczan, spadnie Spójnia Zebrzydowice) albo w Football Factory Częstochowska Klasa Okręgowa (spadek częstochowian spowoduje rotacje w barażach o utrzymanie i awans do klasy okręgowej; na wynik czekają Orzeł Psary-Babienica i LZS Mrzygłód. W przypadku porażki Rakowa II LZS Mrzygłód spadnie do Klasy A, natomiast Orzeł zagra w barażach, a jego przeciwnikiem będzie Piast Przyrów. Spotkanie odbędzie się w niedzielę w Kamyku o 15:00).