Seniorzy

Od Szymona Płoszaja do Daniela Kruczyńskiego czyli "Futbolowe Asy Beskidów"

22/06/2018 21:58

5. Gala Klasy Okręgowej "Futbolowe Asy Beskidów" zorganizowana przez portal SportoweBeskidy.pl i Beskidzki Okręgowy Związek Piłki Nożnej miał uroczystą oprawę - jak na "mały jubileusz przystało.


W restauracji "Wirtuozeria" podsumowano sezon 2017/2018 w AP-Sport Bielskiej Lidze Okręgowej i wręczono wyróżnienia w 14 kategoriach.

Najlepszym strzelcem - drugi raz z rzędu - okazał się Szymon Płoszaj z Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego, który na pytanie czy za rok znowu będzie najlepszym strzelcem odpowiedział: "ale chyba nie w okręgówce".

Miano "odkrycie-talent" przyznano Robertowi Mrózkowi z Orła Łękawica.

Tytuł najlepszego trenera otrzymał Sławomir Szymala, prowadzący LKS Bestwina.

Mistrzowskie trofea odebrał kapitan MRKS Czechowice-Dziedzice Mateusz Żyła, kończący piłkarską przygodę. Jednocześnie w imieniu zarządu i zawodników podziękował on trenerowi Marcinowi Biskupowi, który w trakcie rundy wiosennej pożegnał się z zespołem, za wkład w wywalczenie awansu do IV ligi.

Najlepszą w młodzieżową w rozgrywkach BOZPN okazała się drużyna Zapory Wapienica - mistrz II ligi wojewódzkiej A1 junior, trenera Zdzisława Putyry.

Nagrodę dla klubu, który ma najwięcej drużyn w BOZPN, otrzymał GLKS Wilkowice.

Zespołem, który najbardziej przestrzegał zasad fair play okazał się LKS Tempo Puńców.

Miano drużyny-niespodzianki przyznano LKS Błyskawica Drogomyśl.

Do "jedenastki sezonu" nominacje otrzymali: bramkarz Roman Nalepa z Cukrownika Chybie; obrońcy: Adrian Miroski z LKS Bestwina, Bartłomiej Jakubiec z Koszarawy Żywiec, Łukasza Halama z Błyskawicy Drogomyśl; pomocnicy: Damian Szczęsny z MRKS Czechowice-Dziedzice, Bartłomiej Rucki z Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego, Wojciech Sadlok z Pasjonata Dankowice i Robert Mrózek z Orła Łękawica oraz napastnicy: Krzysztof Koczur z Błyskawicy Drogomyśl, Szymon Płoszaj z Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego i Krzysztof Chrapek z MRKS Czechowice-Dziedzice.

Najlepszym piłkarzem Ap-Sport Bielskiej Ligi Okręgowej wybrano Damiana Szczęsnego.

Tytuł piłkarskiej osobowości w regionie im. Sławomira Wojtulewskiego otrzymał Jan Pilch około 20 lat związany z piłką w Wiśle.

Nagrodę specjalną redakcji SportoweBeskidy.pl wręczono prezesowi BOZPN Czesławowi Biskupowi, a reprezentujący na gali Śląski Związek Piłki Nożnej wiceprezes Jarosław Bryś miał okazję uhonorować symbolicznymi czekami ŚlZPN kluby najlepiej pracujące z młodzieżą: 1. Góral Żywiec, 2. Cukrownik Chybie i 3. Pasjonat Dankowice.

Jako ostatni wyróżniony został grający prezes Drzewiarza Jasienica i wychowawca jasienickiej młodzieży Damian Zdolski, któremu naczelnik Wydziału Kultury Fizycznej i Turystyki Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej Ryszard Radwan wręczył nagrodę za całokształt działalności. Podziękował także w imieniu władz miejskich kierownictwu Śląskiego Związku Piłki Nożnej: prezesowi Henrykowi Kuli oraz wiceprezesom Jarosławowi Brysiowi i Czesławowi Biskupowi za dotychczasową współpracę. Jej efektem był zorganizowany w Bielsku-Białej towarzyski mecz młodzieżowych reprezentacji U20 Polska - Anglia w marcu oraz złożona niedawno przez stolicę Podbeskidzia aplikacja na miasto gospodarza przyszłorocznych mistrzostw świata U20. Nagrodę otrzymał także redaktor naczelny portalu SportoweBeskidy.pl.

Piłkarski wieczór zakończyło wystąpienie sędziego Daniela Kruczyńskiego, który wygłosił wykład "VAR - teoria i praktyka" rozpoczynający panel dyskusyjny, a rozmowy na temat piłkarskich tajników trwały jeszcze długo...

Zdjęcia z gali można oglądać TUTAJ.