Seniorzy

Walkower za występ Bartłomieja Babiarza

11/05/2018 10:33

Bartłomiej Babiarz, mający na swoim koncie 130 występów w ekstraklasie w barwach Ruchu Chorzów i zespołu Termalica Bruk-Bet Nieciecza, od rundy wiosennej jest zawodnikiem Zagłębia Sosnowiec.


W jego barwach zagrał 28 kwietnia wchodząc na ostatnie sekundy wygranego przez drużynę Dariusza Dudka 3:1 spotkania ze Stalą Mielec i 29 kwietnia, dla podtrzymania meczowego rytmu, znalazł się w wyjściowym składzie rezerw, uczestniczących w rozgrywkach ZINA Klasa Okręgowa – IV grupa. Podopieczni Łukasza Nadolnego, plasujący się w czołówce tabeli, podejmowali przedostatnią drużynę SKS Łagisza i bez większych problemów na boisku udowodnili swoją wyższość wygrywając 6:2. Do tabel zostanie jednak wpisany wynik 0:3 walkower. Okazało się bowiem, że Bartłomiej Babiarz, grający do 45 minuty, nie został przez klub uprawniony do występów w zespole rezerw, co w meczowym sprawozdaniu odnotował sędzia Mateusz Piszczelok.

- Gdyby kierownik drużyny wypisywał protokół w extranecie to nazwiska Bartłomieja Babiarza nie zdołałby umieścić w składzie, bo nie ma go na liście uprawnień w klasie okręgowej – mówi przewodniczący Wydziału Gier Marek Gałuszka. – Kierownik przekazał jednak arbitrom listę zawodników z Bartłomiejem Babiarzem w zespole, a sędzia, po meczu, wprowadzając dane meczowe do extranetu automatycznie wyłapał ten błąd. Odnotował go w sprawozdaniu, wpisując, że w systemie extranet brak zawodnika nr 18 Bartłomieja Babiarza, który grał od początku meczu do 45 minuty. Dlatego wynik meczu został zweryfikowany jako walkower na korzyść SKS Łagisza.