Seniorzy

Nowe oblicze zespołu BKS Stal

11/01/2018 15:26

Zajmujący po rundzie jesiennej 9 miejsce w tabeli III ligi zespół BKS Stal Bielsko-Biała zimą zmienia oblicze.


- Rozpoczęliśmy tegoroczne zajęcia w poniedziałek w mocno okrojonym składzie - mówi trener Dariusz Mrózek. - W treningu na boisku "Na Górce" wzięło udział 13 zawodników. We wtorek i w środę mieliśmy testy w naszej hali, a w czwartek znowu wróciliśmy na boisko "Na Górce". Zamkniemy ten pierwszy tydzień przygotowań piątkowym treningiem w naszej siłowni. Na sobotę mieliśmy w planie pierwszy sparing, ale ponieważ nasz rywal, czyli drużyna Soły Oświęcim przestała istnieć, to pierwszy sparing rozegramy 20 stycznia w Będzinie z tamtejszą Sarmacją.

- Kto został w kadrze bialskiej drużyny?

- Kamil Bezak, Marcin Czaicki, Cezary Ferfecki, Kamil Karcz, Konrad Kareta, Seweryn Pielichowski, Łukasz Radomski i Łukasz Smok, do których dołączył nasz junior Tyberiusz Botwina.  Jest jeszcze Marcin Wróbel, który jednak na razie leczy kontuzję. Jak łatwo się domyślić pozostali zawodnicy trenujący z nami to piłkarze testowani i z nimi na treningu miałem 15 zawodników w tym 2 bramkarzy. Jesteśmy na etapie budowania drużyny i czekamy na ambitnych piłkarzy, którzy chcą się wypromować. Rozmawiamy też z zawodnikami, którzy do tej pory grali w naszym zespole. Wierzę, że skompletujemy mocną kadrę, która spełni III-ligowe wymagania.

- Kogo nie ma?

- Tych, którym skończyły się wypożyczenia. Robert Pieczur wrócił do Górnika Zabrze, Damian Ziarko do Odry Opole, Dominik Czekański do Piasta Gliwice, Łukasz Zakrzewski do Podbeskidzia i Fabian Klama do Zagłębia Sosnowiec.  

- A co z najbardziej doświadczonymi zawodnikami czyli 36-letnim Krzysztofem Kozikiem, który 5 lat spędził w BKS Stal i Damianie Zdolskim, 9 lat grającym w bialskim zespole?

- Z tego co wiem to Zdolski wiąże się ze swoim macierzystym klubem Drzewiarzem Jasienica, a Kozik poważnie zaczyna myśleć o pracy trenerskiej. Na ich dalszą grę w naszym zespole raczej nie mamy już co liczyć. Ale zimowy okres transferowy dopiero się zaczął więc wiele sie może jeszcze wydarzyć. Dlatego pracujemy spokojnie.