Futsal

Rekord zaczyna walkę o Futsalową Ligę Mistrzów

23/08/2017 01:01

Oficjalna nazwa Turniej Preeliminacyjny UEFA Futsal Cup nie robi wrażenia, ale jeżeli wyjaśnimy, że mistrz Polski w futsalu Rekord Bielsko-Biała rozpoczyna walkę o awans do Futsalowej Ligi Mistrzów, wszystko stanie się jasne.


Od środy do soboty podopieczni Andrzeja Szłapy w duńskim Svendborgu rywalizować będą z: mistrzem Irlandii Północnej, Grecji i Danii. Wszystkie mecze z udziałem bielszczan można będzie oglądać na ekranie telewizyjnym dzięki transmisjom stacji SportKlub.

Co prawda pierwsze dwa mecze rozegrane zostaną w nietypowej porze, bo w samo południe, ale bielszczanie zrobili wszystko, żeby nic ich nie zaskoczyło. Solidnie przepracowali ponad półtora miesiąca. Rozegrali w tym okresie trzy sparingi i stają do walki o awans do Main Round UEFA Futsal Cup.

Czy im się powiedzie? Będzie można śledzić na bieżąco także na klubowej stronie i Facebooku, gdzie prezentowane będą materiały video w cyklu „Prosto z Danii”, skróty spotkań, konferencje prasowe i rozmowy z duńskiej hali.

Dla ułatwienia obserwacji meczów prezentujemy skład Rekordu z numerami zawodników: Bramkarze: 1. Michał Kałuża, 84. Bartłomiej Nawrat oraz gracze z pola: 5. Kamil Surmiak, 7. Łukasz Biel, 8. Tomasz Gąsior, 9. Artur Popławski, 10. Paweł Budniak, 11. Rafał Franz, 15. Szymon Cichy, 20. Oleksandr Bondar, 21. Michał Marek, 23. Michał Kubik, 27. Jan Janovsky i 41. Michal Seidler.

A oto terminarz grupy G, z której tylko mistrz awansuje do następnej fazy:
środa
12.00
Belfast United – Rekord Bielsko-Biała
14.30
Kobenhavn Futsal – Doukas AC

czwartek
12.00
Doukas AC – Rekord Bielsko-Biała
14.30
Kobenhavn Futsal – Belfast United

sobota
17.00
Belfast United – Doukas AC
19.30
Kobenhavn Futsal – Rekord Bielsko-Biała