Futsal

Turniej eliminacyjny Futsalowej Ligi Mistrzów w Bielsku-Białej

28/06/2018 10:27

Na losowanie skład grup eliminacyjnych i pierwszej rundy Futsalowej Ligi Mistrzów trzeba wprawdzie poczekać do 5 lipca, ale już dzisiaj dla polskich kibiców "małej piłki"mamy dobre wiadomości.


UEFA ogłosiła bowiem listę 56 uczestników rywalizacji o klubowe mistrzostwo Starego Kontynentu, w tym po dwie najlepsze drużyny z krajów zajmujących czołowe miejsca w rankingu: Hiszpanii, Portugalii, Rosji i Kazachstanu oraz wskazała gospodarzy rundy wstępnej. Wśród nich znalazł się Rekord i jako zespół losowany z pierwszego koszyka będzie gościł rywali w hali "Pod Dębowcem".

O tym kto będzie rywalem mistrzów Polski przekonamy się za tydzień podczas losowania w Nyonie, gdzie mistrzów Polski reprezentować będą prezes Rekordu Janusz Szymura i dyrektor sportowy klubu Piotr Szymura.

- Cztery lata temu po emocjonującym turnieju w Bielsku-Białej awansowaliśmy do następnej rundy - wspomina Janusz Szymura. - W poprzednim sezonie grając "na wyjazdach" również zakończyliśmy udział w fazie "Main round", ale przekonaliśmy się w Bratysławie, że dystans do europejskiej czołówki nie jest duży więc do tegorocznych rozgrywek przystępujemy z wiarą, że możemy godnie reprezentować polski futsal na europejskiej arenie.