Futsal

Gwiazda Ruda Śląska o krok od powrotu do ekstraklasy

22/05/2018 19:04

Gwiazda Ruda Śląska jest już o krok od powrotu do Ekstraklasy Futsalu. Rudzianie w pierwszym etapie dwustopniowych baraży dwukrotnie pokonali wicemistrza grupy północnej I ligi – drużynę Constractu, wygrywając 3:2 w Halembie i 5:3 w Lubawie.


Mimo skromnej zaliczki z Rudy Śląskiej Gwiazda udowodniła w Lubawie, że zasługuje na grę w decydującej drugiej fazie walki o ekstraklasę. Dwie wygrane potwierdziły aspiracje rudzian, którzy po trzech sezonach ponownie mogą zameldować się w gronie najlepszych zespołów w kraju.

Aby tak się stało muszą jeszcze pokonać dziesiąty zespół Ekstraklasy Futsalu. Będzie to Pogoń 04 Szczecin lub AZS UG Gdańsk. Pierwsze spotkanie rozegrane zostanie 30 maja w środę o godzinie 18.30 w Rudzie Śląskiej, a rewanż kilka dni później na parkiecie rywali.

Dodajmy, że Gwiazda będzie musiała osiągnąć wynik jaki do tej pory nie udał się żadnemu zespołowi z I ligi futsalu. Jak na razie bowiem w decydującym barażu zawsze wygrywał zespół broniący się przed spadkiem z Ekstraklasy.

Arkadiusz Grzywaczewski