Futsal

Warsztaty szkoleniowe dla trenerów futsalu

22/05/2018 18:47

W Bielsku-Białej odbyły się warsztaty szkoleniowe dla trenerów futsalu.


Uczestniczyło w nich 78 trenerów praktycznie z całej Polski. Organizatorami były - Wydział Szkolenia i Wydział Futsalu Śląskiego Związku Piłki Nożnej.

Druga edycja warsztatów odbyła się w Centrum Sportowym Rekord. W pierwszej części licznie przybyli trenerzy wysłuchali wykładów między innymi poświęconych - „Psychologicznym aspektom futsalu. Wskazówki dla trenerów", „Regeneracji zawodnika po treningu” oraz dietetyce i suplementacji wyżywienia. Bardzo interesujące zajęcia teoretyczne i praktyczne prowadził również Selekcjoner Reprezentacji Polski Błażej Korczyński.

Warto zwrócić uwagę, że do Bielska-Białej przyjechali trenerzy praktycznie z wszystkich futsalowych ośrodków, zaczynając od Gdańska przez Toruń i Pniewy aż do Rzeszowa. Podczas warsztatów obecnie byli niemal w komplecie trenerzy wszystkich reprezentacji futsalowych oraz śląskich klubów futsalowych.

Dodajmy, że jeszcze w czerwcu tuż po zakończeniu rozgrywek futsalowych sezonu 2017/2018 odbędą się kolejne warsztaty dla trenerów śląskich klubów futsalowych. Wkrótce podany zostanie termin spotkania.

Arkadiusz Grzywaczewski