Futsal

31 trenerów z uprawnieniami FUTSAL C

13/04/2018 18:29

Zakończył się pierwszy historyczny kurs dla trenerów klubów futsalowych – 31 trenerów zdało egzamin i zdobyło uprawnienia FUTSAL C.


Kurs zorganizowany przez Śląski Związek Piłki Nożnej trwał od stycznia bieżącego roku, podczas czterech zjazdów trenerzy futsalowi zdobywali szeroką wiedzę z wielu dziedzin, którą potwierdzili zdaniem kilku egzaminów między innymi z teorii treningu i wiedzy o futsalu, przepisów gry czy wreszcie egzaminów praktycznych. Wśród wykładowców znaleźli się czołowi trenerzy na czele z Błażejem Korczyńskim, aktualnym selekcjonerem reprezentacji Polski i Andreą Bucciolem byłym trenerem biało-czerwonych, a obecnie pracującym w klubach w Czechach i Polsce oraz Andrzejem Szłapą, trenerem aktualnego mistrza Polski i lidera Futsal Ekstraklasy Rekordu Bielsko-Biała.

Wśród uczestników nie zabrakło zarówno czynnych jak i byłych zawodników, ale również trenerów czy sędziów futsalowych. W kursie wzięli udział nie tylko uczestnicy ze Śląska ale także ze Szczecina, Gdańska czy Łęczycy.

Pomyślne zakończenie kursu Futsal C uprawnia do prowadzenia zespołów na poziomie II ligi jak również drużyn młodzieżowych. Po kursie UEFA FUTSAL B jaki odbył się przed rokiem, kurs FUTSAL C był drugim organizowanym na Śląsku, a to znaczy, że przeszkolonych zostało ponad 60 trenerów.