Futsal

Andrea Bucciol podzieli się swoim doświadczeniem

18/01/2018 10:05

Z ziemi włoskiej do Polski Andrea Bucciol przewędrował za... głosem serca. Ożenił się z bielszczanką i przeprowadził do Bielska-Białej, gdzie w 2010 roku związał się z Rekordem.


Z futsalowym zespołem tego klubu zdobył Puchar Polski oraz dwukrotnie sięgnął po trzecie miejsce w ekstraklasie. W 2013 roku na dwa lata został selekcjonerem reprezentacji Polski. Obecnie pełni rolę koordynatora grup młodzieżowych w Rekordzie, a także pracuje jako szkoleniowiec grającej w czeskiej ekstraklasie drużyny SKP Ocel Trzyniec i jako edukator kształci polskich trenerów futsalowych.

On właśnie w środę 7 lutego o godzinie 18.00 będzie gospodarzem Meetingu Śląskich Trenerów Futsalu, na który Wydział Szkolenia Śląskiego Związku Piłki Nożnej zaprasza do sali konferencyjnej w siedzibie związku, w Katowicach przy ul. Francuskie 32.

- Mamy pomysł cyklicznych spotkań trenerów, aby dyskutować w naszym futsalowym środowisku na tematy nas nurtujące – informuje Andrea Bucciol. - Nasze spotkania mają doprowadzić do rozwoju futsalu na Śląsku oraz spróbować rozwiązać problemy, z którymi się borykamy. Na początku spotkania wybrany trener przedstawi prezentację tematu, który zapoczątkuje dyskusję. Spotkanie otwarte jest dla wszystkich. Mam nadzieję, że sala będzie pełna, bo to będzie oznaczać, że mamy w sercu naszą dyscyplinę.