Futsal

Pary 1/16 Halowego Pucharu Polski

9/01/2018 19:43

Nie spełniły się nadzieje kibiców w Rudzie Śląskiej, którzy oczekiwali, że w 1/16 Halowego Pucharu Polski zobaczą derbowy bój GSM Nasz Dom – Gwiazda.


Los przydzielił amatorom z Halemby zajmującą 4 miejsce w grupie południowej I ligi drużynę Odry Opole. Natomiast plasująca się jedno miejsce niżej na zapleczu ekstraklasy Gwiazda zmierzy się na wyjeździe z grającym w II Lidze Dolnośląskiej Futsalu zespołem KS Polkowice. Czy przed losowaniem 1/8 sympatycy rudzkiego futsalu będą znowu czekać na derby?

Pozostałe drużyny Śląskiego Związku Piłki Nożnej znalazły się w następujących parach: GKS Futsal Tychy – Heiro Rzeszów, AZS Uniwersytet Śląski Katowice – Clearex Chorzów, Persa MOSiR AZS Uniwersytet Zielonogórski – Piast Gliwice, Lex Kancelaria Słomniki – GSF Gliwice i Tifosi Lublin – Rekord Bielsko-Biała.

Departament Rozgrywek PZPN, który dokonał losowania poinformował jednocześnie, że mecze powinny zostać rozegrane 27 lub 28 stycznia, ale dodał, że powołanie co najmniej jednego zawodnika do reprezentacji Polski w futsalu, która na przełomie stycznia i lutego wystąpi w turnieju mistrzostw Europy na Słowenii, stanowi podstawę do złożenia wniosku o przełożenie terminu spotkania. A ponieważ Clearex ma czterech kadrowiczów, Rekord trzech, a Piast jednego możemy się spodziewać, że chorzowianie, bielszczanie i gliwiczanie zagrają później.