Futsal

Awansowali w komplecie

8/01/2018 08:22

Do zespołu GSM Nasz Dom Ruda Śląska, który jako pierwszy awansował do 1/16 Halowego Pucharu Polski, dołączyli wszyscy pozostali reprezentanci Śląskiego Związku Piłki Nożnej.


Śladem rudzkich amatorów, którzy świętowali sukces po niezwykle zaciętym boju z grającą na co dzień na zapleczu ekstraklasy drużyną Berland OSiR Komprachcice, poszli bowiem śląscy I-ligowcy. Na wyjazdach: GKS Futsal Tychy pokonał 4:0 Bang Futsal Team Kielce, GKS Gliwice 8:2 wygrał ze Strażakiem Rzeszów oraz Gwiazda Ruda Śląska zwyciężyła 9:4 z IKKA MOSiR Celuloza Kostrzyn nad Odrą.

Dodajmy, że w kolejnym etapie, który został zaplanowany na 27 i 28 stycznia, do rywalizacji dołączą zespoły z krajowej elity. A więc do grona rywalizujących wejdą następne zespoły ze Śląska, od lidera ekstraklasy futsalu i obrońcy mistrzowskiego tytułu Rekordu Bielsko-Biała, poprzez Piast Gliwice i AZS Uniwersytet Śląski Katowice po zdobywcę Halowego Pucharu Polski w poprzednim sezonie Clearex Chorzów.

To znaczy, że w gronie 32 pretendentów mamy 8 przedstawicieli śląskiego futsalu co potwierdza, że pięciosoobowa piłka nożna w naszym regionie rozwija się bardzo dobrze.