Futsal

Rekord mistrzem Śląska U11

6/01/2018 17:02

O tym, że w polskim futsalu dominuje Rekord Bielsko-Biała wie każdy kibic piłki pięcioosobowej. Nic więc dziwnego, że także w pierwszym oficjalnym tegorocznym turnieju, czyli Młodzieżowych Mistrzostwach Śląska U11 (zawodników z rocznika 2007 i młodszych) rozegranych w Rudzie Śląskiej, właśnie bielszczanie sięgnęli po tytuł, w dodatku nie tracąc ani jednej bramki!


Po drodze na najwyższy stopień podium podopieczni Bogusława Matlocha w fazie grupowej pokonali: 2:0 AKS Mikołów i 4:0 Gol Bieruń oraz zremisowali 0:0 z Bytomskim Sportem Polonią Bytom. Do półfinału awansowali z pierwszego miejsca i walcząc z drugim zespołem grupy A Odrą Centrum Wodzisław Śląski zwyciężyli 1:0. Takim samym wynikiem zakończył się finałowy... rewanż, w którym zespół z Cygańskiego Lasu zmierzył się z bytomianami, którzy w drugim półfinale mistrza grupy A SMS Gwiazda Ruda Śląska. Najważniejszego gola turnieju, w sytuacji sam na sam, 80 sekund przed ostatnim gwizdkiem zawodów, trafiając idealnie pod poprzeczkę, strzelił Oliwier Foxa, zdobywając swoją czwartą bramkę w turnieju. Snajper mistrzowskiego zespołu znalazł się także w grupie indywidualnie wyróżnionych razem z: bramkarzem Rekordu Maksymilianem Paciorkiem, Jakubem Malinowskim z BS Polonia Bytom, Natanielem Heinzem z SMS Gwiazda Ruda Śląska i Karolem Pintalem z Gola Bieruń. Warto jednak także wyróżnić Piotra Wykręta, który był prawdziwym motorem napędowym bielskiego zespołu.

- Cały zespół trzeba wyróżnić i dodać, że wygraliśmy zasłużenie, skoro nie straciliśmy ani jednej bramki – mówi trener Bogusław Matloch. - Pracujemy już w tej grupie trzeci rok i ta systematyczna robota przynosi efekty. Ponadto musimy pamiętać, że gramy w barwach Rekordu, a to zobowiązuje do prezentowania futsalu na wysokim poziomie. Nie mieliśmy jednak łatwego zadania, bo w każdym meczu nasi rywale od razu ustawiali się na uważną grę w defensywie i musieliśmy się mocno starać, żeby przełamać obronę przeciwników. Najtrudniej było półfinałowym spotkaniu z Odrą Centrum Wodzisław Śląski, ale dopięliśmy swego...

Mistrzami Śląska U11 zostali: Wiktor Grygierek, Maksymilian Paciorek – Tymoteusz Kliś, Fiilip Kliś, Oliwier Foxa, Radosław Śliwa, Ksawery Lazar, Piotr Wykręt, Dawid Polak i Dawid Fender.

Co prawda najlepszy zawodnik bytomskiej drużyny Jakub Malinowski po przegranym finale miał łzy w oczach, ale nie można powiedzieć, że drużyna Bytomski Sport Polonia Bytom zawiodła. Wręcz przeciwnie. Walczyła ambitnie do końca i nawet w ostatniej akcji napędziła stracha kibicom z Bielska-Białej.

- Ten zespół trenuje już razem trzy-cztery lata – wyjaśnia trener bytomian Andrzej Buchcik. - W 20-osobowej klasie mamy 15 zawodników, którzy zaczynali jako 7-latkowie. Widać, że robią postępy i ten turniej też to potwierdził. Najbardziej zadowoleni możemy być z półfinałowego meczu z SMS Gwiazda Ruda Śląska, bo pokonaliśmy gospodarzy aż 3:0. Szkoda, że w finale zabrakło nam celności strzałów, bo mieliśmy przecież przedłużonego karnego z 7 metra i wolnego pośredniego z 6 metrów oraz kilka bardzo dobrych kontr. Cała nasza drużyna zasługuje na pochwałę, ale dla mnie najlepszym zawodnikiem naszego zespołu był nasz bramkarz Michał Fluder.

A oto skład wicemistrzów Śląska: Michał Fluder – Karol Bajerkiewicz, Marcin Sarnecki, Jakub Malinowski, Kewin Imiołczyk, Szymon Pasternak, Maciej Mirowski, Fabian Lefanczyk i Piotr Streicher.

Zadowolony był także trener gospodarzy turnieju Dawid Cieślok, który razem z Robertem Bryszem prowadził zespół SMS Gwiazda Ruda Śląska.

- W meczu o trzecie miejsce nasza drużyna pokazała charakter, bo podniosła się po półfinałowej porażce – mówi Dawid Cieślok. - Nasz najlepszy w tym turnieju zawodnik Nataniel Heinz wypracował dwie pierwsze bramki, przy których Kamil Miąsko raz nogą, a drugi raz głową dopełnił formalności. A wynik ustalił uderzeniem z dystansu Paweł Schulz. Ta drużyna powstała we wrześniu, bo wtedy do klasy w Szkole Mistrzostwa Sportowego przyszli zawodnicy z Orlika i Gwiazdy. Możemy więc po czterech miesiącach cieszyć się z pierwszego sukcesu, który jest dla nas motywacją do dalszej pracy.

Po trzecie miejsce sięgnęli: Tytus Kasperczyk, Mateusz Goły - Nataniel Heinz, Sebastian Watola, Dominik Lisiak, Paweł Schulz, Jakub Janus, Bartosz Ślosarczyk, Adrian Pietrek, Kamil Miąsko.

A oto ostateczna kolejność drużyn: 1. Rekord Bielsko-Biała, 2. Bytomski Sport Polonia Bytom, 3. SMS Gwiazda Ruda Śląska, 4. Odra Centrum Wodzisław Śląski, 5. Gol Bieruń, 6. AKS Mikołów, 7. TS United Żywiec, 8. GSF Gliwice.

I dodajmy, że medal otrzymali... wszyscy uczestnicy.

Więcej zdjęć można oglądać tutaj.