Dzieci i Młodzież

Młode Talenty zagrały w strugach deszczu

23/10/2017 16:01

Padający w niedzielę w Bielsku-Białej deszcz nie przeszkodził zawodnikom z rocznika 2007 w rozegraniu turnieju w ramach Śląskiej Ligi Młodych Talentów.


Przed dwoma tygodniami stadion BBOSiR przy ulicy Młyńskiej w Bielsku-Białej, czyli popularna „Górka” był areną zmagań zespołów z rocznika 2008. Jako następni razem na placu gry zameldowali się zawodnicy z rocznika 2007. Na zaproszenie BBTS Podbeskidzie w turnieju wystąpiły zespoły: Rekordu Bielsko-Biała, APN GKS Tychy, Rakowa Częstochowa, Górnika Zabrze, Piasta Gliwice i Stadionu Śląskiego Chorzów.

Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych – w szczególności padającego deszczu, młodzi piłkarze w każdym ze spotkań pokazali ogromną wolę walki. Mecze obfitowały w mnóstwo emocji, ciekawych zagrań i zwrotów akcji, a na końcu wygrani byli wszyscy uczestnicy.

W myśl zasad, według których toczy się rywalizacja w Śląskiej Lidze Młodych Talentów, wyniki schodzą na dalszy plan. Rezultaty spotkań nie są notowane, zaś istotą sprawy jest rozwój młodych piłkarzy, którzy poprzez grę z rówieśnikami zbierają bezcenne doświadczenia, mające procentować na przyszłość. - Pomijając punktację i notowanie wyników staramy się odciągnąć uwagę dzieciaków, a także ich rodziców od końcowego rezultatu – mówią zgodnie trenerzy zespołów występujących w rozgrywkach.

Podczas tych zmagań oprócz postępów w grze, młodzi piłkarze kształtują w sobie odpowiedzialność – zawody nie są prowadzone przez sędziów, a o ich przebiegu i decyzjach w wielu sytuacjach decydują oni sami, ucząc się gry fair play.

Prowadzona przez powstałą w naszym województwie grupę „S9” Śląska Liga Młodych Talentów ma zapewnić zawodnikom z kategorii od U7 do U10 wiodących klubów z województwa śląskiego  regularną rywalizację na najwyższym poziomie.