Dzieci i Młodzież

Dzień Piłkarki zakończył trzydniowe zmagania

14/09/2017 19:48

Po dwóch dniach zmagań młodych piłkarzy na sztuczną murawę bocznego boiska Stadionu Ludowego w Sosnowcu wybiegły zawodniczki urodzone w roku 2006 i wcześniej. Dzień Piłkarki był okazją do zaprezentowania się drużyn reprezentujących Podokręgi.


- Zagrały cztery zespoły – mówi Agnieszka Pluskota przewodnicząca Wydziału Piłki Kobiecej Śląskiego Związku Piłki Nożnej. - Reprezentacja połączonych sił Podokręgów Katowickiego i Sosnowieckiego oraz Podokręgów: Częstochowskiego, Rybnickiego, a także Zabrzańskiego, czyli gliwiczanki. Pogoda nam sprzyjała więc mogliśmy także przeprowadzić konkurs strzelania rzutów karnych. A najważniejsze jest to, że dziewczynki dobrze się bawiły udowadniając, że mają serce do piłki, a trenerzy reprezentacji Śląskiego Związku Piłki Nożnej U13 mogli zapisać w swoich notesach kilka nazwisk młodych utalentowanych zawodniczek.

W turnieju nie było pokonanych, ponieważ wyniki nie były zapisywane, a każda uczestniczka wyjechała z Sosnowca z pamiątkową koszulką i słodkim upominkiem. Były też nagrody dla najlepszych. Prezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej Henryk Kula w towarzystwie wiceprezesa Jarosława Brysia oraz Jana Benigiera, przedstawiciela Klubu Wybitnego Piłkarza Śląska i Zbigniewa Witkowskiego, który w 2013 roku doprowadził reprezentację Polski do lat 17 do mistrzostwa Europy, wręczyli trofea: najlepszej strzelczyni Wiktorii Karolskiej z Podokręgu Katowice, najlepszej bramkarce Nikoli Maliszewskiej z Podokręgu Częstochowa, najlepszym zawodniczkom Natalii Ostaleckiej z Podokręgu Rybnik i Nikoli Młynek z Podokręgu Częstochowa oraz najmłodsza Weronika Baumert z Podokręgu Katowice. Wyróżnione zostały także najlepsze zawodniczki w poszczególnych drużynach: Zuzanna Witek z Podokręgu Katowice, Oliwia Pietrzak z Podokręgu Częstochowa, Oliwia Krótki z Podokręgu Rybnik i Sara Szołtysek z Podokręgu Zabrze.

- Gdy na koniec turnieju zapytałem dziewczynek czy było fajnie, usłyszałem chóralne „tak”. Cieszę się i życzę, żeby jak najwięcej zawodniczek z naszego turnieju awansowało najpierw do reprezentacji Ślaskiego Związku Piłki Nożnej, a następnie do reprezentacji Polski i przez grupy młodzieżowe doszło do pierwszej drużyny narodowej - podsumował Henryk Kula. - Ważne jest także to, żebyśmy potrafili wyciągać wnioski z naszej działalności. Za nami bowiem drugi turniej pod nazwą Dzień Piłkarki i po tym co było roku temu oraz po tegorocznych doświadczeniach musimy się zastanowić co zrobić, żeby za rok ten turniej był jeszcze ciekawszy i więcej dał zarówno uczestnikom jak i obserwatorom.

Więcej zdjęć można oglądać tutaj.