Dzieci i Młodzież

Reprezentacja Podokręgu Katowice z rocznika 2006 wygrała Memoriał Oszka

27/08/2017 22:18

Turniej dla adeptów futbolu upamiętniający długoletniego trenera grup młodzieżowych i seniorskich Klubu Sportowego Unia Racibórz, Zbigniewa Oszka, który pełnił także funkcję trenera koordynatora w raciborskim Podokręgu, na stałe wpisał się już w kalendarz Śląskiego Związku Piłki Nożnej.


Najlepiej świadczy o tym obecność prezesa Henryka Kuli na boisku w Studziennej, gdzie w niedzielę zmierzyły się drużyny złożone z zawodników z rocznika 2006, reprezentujących Podokręgi: Bytomski, Katowicki i Raciborski w grupie A oraz Częstochowski, Rybnicki i Sosnowiecki w grupie B. Przy okazji dla trenerów reprezentacji Śląska U12 Grzegorza Sikory i Artura Minkiny był to turniej selekcyjny kandydatów do kadry województwa.

 

Bezkonkurencyjni okazali się katowiczanie. Drużyna w składzie: Michał Szynkiewicz, Szymon Bąk, Jakub Skowroński, Adrian Gwider, Maksymilian Gruszczyński, Dominik Żak, Olaf Baranowicz, Wiktor Synowiec, Kacper Gołębiewski, Jakub Gubała, Patryk Sobolewski, Maciej Kurasz, Marcel Musielak i Bartłomiej Barański pod wodzą Dawida Miłkowskiego najpierw w fazie grupowej pokonała 8:1 bytomian i 5:0 raciborzan, a po półfinałowym zwycięstwie 3:0 z sosnowiczanami, wygrała w finale 5:1 z rybniczanami.

- Prowadzę tę grupę od półtora roku i mogę się tylko chwalić wynikami tych chłopaków – mówi Dawid Miłkowski. - Wygraliśmy wszystkie mecze. Ba, w każdym byliśmy przynajmniej o 3 bramki lepsi od rywali. Nawet gdy pojechaliśmy do Anglii nikt nam nie dorównał ze szkółką Liverpoolu włącznie. Grają u mnie zawodnicy ze Stadionu Śląskiego, GieKSy Katowice, Rozwoju Katowice, Pogoni Nowy Bytom i Ruchu Chorzów SA. W Memoriale Oszka także zagraliśmy bardzo dobrze i gdybym miał trenerom budującym reprezentację Śląskiego Związku Piłki Nożnej polecić kogoś z moich podopiecznych to poleciłbym... wszystkich. Miano najlepszego w zespole w tym turnieju przyznałem co prawda Żakowi, ale także strzelcy Barański i Gruszyński oraz trzymający obronę Strączek także zasłużyli na wyróżnienie. Naprawdę wszyscy zaprezentowali się bardzo dobrze.

A oto wszystkie wyniki niedzielnego turnieju: Grupa A: Katowice – Bytom 8:1, Bytom – Racibórz 3:4, Katowice – Racibórz 5:0. Grupa B: Rybnik – Sosnowiec 1:1, Sosnowiec – Częstochowa 0:0, Rybnik – Częstochowa 3:0. Półfinały: Katowice – Sosnowiec 3:0, Racibórz – Rybnik 2:2 i 2:3 w karnych. Mecz o 5 miejsce: Bytom – Częstochowa 3:3 i w karnych 4:2. Mecz o 3 miejsce: Sosnowiec – Racibórz 1:1 i w karnych 4:3 oraz finał Katowice – Rybnik 5:1.

Miano najlepszego zawodnika w swoich zespołach otrzymali: Popławski z Podokręgu Częstochowa, Tobolik z Podokręgu Bytom, Hibner-Badura z Podokręgu Racibórz, Król z Podokręgu Sosnowiec, Strączek z Podokręgu Rybnik oraz Żak z Podokręgu Katowice. W turnieju nie było jednak pokonanych. Wszyscy zawodnicy zasłużyli na medale, które wręczali im prezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej Henryk Kula, prezes Podokręgu Racibórz Stefan Ekiert, trener koordynator Podokręgu Racibórz Marek Klobuczek i syn Zbigniewa Oszka Tomasz.

Dodajmy jeszcze, że w sobotę w ramach Memoriału Oszka rozegrany został turniej drużyn klubowych z rocznika 2005, w którym najlepszy okazał się zespół MOSiR Jastrzębie, a przy okazji turnieju swoje trenerskie umiejętności poszerzali uczestnicy kursu UEFA Grassroots C. 31 kandydatów na szkoleniowców uprawnionych do pracy z zespołami do klasy A oraz z grupami młodzieżowymi przekroczyła w Studziennej półmetek szkolenia, które w październiku zakończy się egzaminem.

Zdjęcia z turnieju można oglądać w galerii.