Dzieci i Młodzież

Spotkanie podsumowujące sezon 2016/2017

24/07/2017 23:51

W poniedziałkowe popołudnie aula katowickiej AWF była miejscem podsumowania sezonu 2016/2017 reprezentacji młodzieżowych Śląskiego Związku Piłki Nożnej.


Uroczystość rozpoczęła się od uhonorowania drużyny Ruchu Chorzów S.A, która w minionych rozgrywkach wywalczyła tytuł wicemistrza Polski Juniorów Młodszych. Prezes ŚlZPN Henryk Kula wręczył pamiątkowy grawerton prezesowi Januszowi Patermanowi, życząc jednocześnie młodym piłkarzom żeby nawiązali do pięknych tradycji swojego klubu już na seniorskich boiskach. Prezes Paterman również wyraził nadzieję, że utalentowane pokolenie juniorów młodszych już niebawem stanowić będzie o sile pierwszej drużyny "niebieskich".

Następnie przyszedł czas na podziękowania reprezentantom ŚlZPN, których osiągnięcia w minionym sezonie podsumował trener koordynator Damian Galeja. Pamiątkowe dyplomy otrzymali wszyscy uczestnicy finałowych rozgrywek Mistrzostw Polski Kadr Wojewódzkich, a medaliści czyli reprezentanci U13 dziewcząt i U14 chłopców otrzymali nagrody z rąk wiceprezesów ŚlZPN Jarosława Brysia i Krzysztofa Seweryna.

Gratulacje młodym reprezentantom Śląska złożył także prezes Śląskiej Federacji Sportu Krzysztof Koniusz, który wspólnie z zawodnikami ich rodzicami i zaproszonymi gośćmi obejrzał film "Świadoma Gra" mówiący o relacjach zawodników z rodzicami i opiekunami. A na koniec w kuluarach można było jeszcze raz wrócić do najpiękniejszych momentów minionego sezonu i snuć plany na przyszłość.

Więcej zdjęć można oglądać w galerii.

Reprezentacja U13 dziewczyn rocznik 2004 I młodsze. Brązowy medal. 3 miejsce.

1. Misztal Dominika              KKS Czarni Sosnowiec
2. Skupień Katja                 KS SWD Wodzisław
3. Krzyżok Agnieszka           LKS Czarni Gorzyce
4. Krzyżok Julia                   LKS Czarni Gorzyce
5. Błatoń Wiktoria               TS ROW Rybnik
6. Sokół Natalia                  TS ROW Rybnik
7. Abrachamczyk Kinga        TS ROW Rybnik
8. Raczyńska Julia                FC Katowice
9. Ozierańska Maja               KS Stradom Częstochowa
10. Kukuczka Kinga              UKS Gimnazjum Istebna
11. Młynek Oliwia                ISD-AJD Częstochowa
12. Kozielska Luiza               KKS Polonia Tychy
13. Jarczak Klaudia               KKS Polonia Tychy
14. Piętakiewicz Julia            KKS Polonia Tychy
15. Kryspin Roksana             KTS Polonia Bytom
16. Nierychło Sonia              KTS Polonia Bytom
17. Majewska Natalia            OKS Juwe Jaroszowice
18. Warelis Emilia                 KSB Lędziny

Przedstawiciel Śl.ZPN: Józef Grząba
Trenerzy: Krzysztof Klonek, Szymon Mlynek,
Kierownik: Tadeusz Kozielski
Fizjoterapeuta: Tomasz Mrochen

Reprezentacja U14 rocznik 2003. Brązowy medal. 3 miejsce.

1. Gajda Łukasz                  MKP Odra Centrum Wodzisław    
2. Kuczera Jakub                MKP Odra Centrum Wodzisław
3. Baranowicz Bartosz         Rozwój Katowice                    
4. Mazur Kacper                BBTS Podbeskidzie Bielsko Biała    
5. Bieroński Jakub              BBTS Podbeskidzie Bielsko Biała
6. Kralczyński Michał           BBTS Podbeskidzie Bielsko Biała
7. Załucki Jakub                Raków Częstochowa        
8. Błasik Dawid                  Raków Częstochowa                
9. Kucharczyk Oliwier         Raków Częstochowa                    
10. Jargosz Dawid             Raków Częstochowa
11. Magdziarz Mateusz       Raków Częstochowa
12. Trelowski Kacper         Raków Częstochowa
13. Kaczmarek Mateusz      Raków Częstochowa        
14. Krupa Miłosz               Skra Częstochowa
15. Gogół Patryk              MKS Żory
16. Tomal Jerzy               MKS Żory
17. Wójtowicz Tomasz     Ruch Chorzów
18. Ćwik Max                  Górnik Zabrze

Przedstawiciel Śl.ZPN oraz kierownik zespołu: Stanisław Mitas
Trenerzy: Robert Siuda, Krzysztof Błoński
Trener bramkarzy: Jakub Larisch

Reprezentacja U15 rocznik 2002. 7/8 miejsce

1. Seweryn Łukasz             GTV Stadion Śląski Chorzów
2. Piłka Dominik                 GTV Stadion Śląski Chorzów
3. Grzebieluch Kacper        GTV Stadion Śląski Chorzów
4. Siga Jakub                   GTV Stadion Śląski Chorzów
5. Poloczek Miłosz             GTV Stadion Śląski Chorzów
6. Michalczyk Jakub           GTV Stadion Śląski Chorzów
7. Gałązkiewicz Bartosz      GTV Stadion Śląski Chorzów
8. Smoleń Kacper             Zagłębie Sosnowiec
9. Kiwior Patryk                Zagłębie Sosnowiec
10. Kowalik Maciej            Górnik Zabrze S.S.A
11. Kawecki Jakub            Górnik Zabrze S.S.A
12. Swikszcz Kamil            PKS Józefka Chorzów
13. Słota Jakub                PKS Józefka Chorzów
14. Szczuka Kamil             KS Rozwój Katowice
15. Radecki Daniel            Skra Częstochowa
16. Biegański Mikołaj         Skra Częstochowa
17. Krzyżak Oskar             Raków Częstochowa
18. Wołosowicz Kamil       Rozwój Katowice

Przedstawiciel Śl.ZPN oraz kierownik zespołu: Stefan Mleczko
Trenerzy: Łukasz Biliński, Janusz Bubula
Trener bramkarzy: Jacek Gorczyca
Fizjoterapeuta: Tomasz Mrochen

Reprezentacja U16 rocznik 2001. 5/6 miejsce

1. Rocki Kevin                 Ruch Chorzów S.A
2. Bogusz Mateusz           Ruch Chorzów S.A
3. Rudek Jakub               Ruch Chorzów S.A
4. Gemborys Szymon       Ruch Chorzów S.A
5. Nowak Jakub              Ruch Chorzów S.A
6. Uchroński Mateusz       Górnik Zabrze S.A
7. Borek Jan                   Górnik Zabrze S.A
8. Głowa Kamil                GTV Stadion Śląski Chorzów
9. Kamiński Daniel            Rozwój Katowice
10. Staniucha Michał       Tyski Sport S.A
11. Bielusiak Szymon       Tyski Sport S.A
12. Iwanek Daniel           Rekord Bielsko Biała
13. Wyroba Piotr            Rekord Bielsko Biała
14. Kozina Marcin            Rekord Bielsko Biała
15. Groń Michał              Rekord Bielsko Biała
16. Zaremba Kacper       Podbeskidzie Bielsko Biała
17. Spałek Tomasz         GKS Katowice
18. Kamiński Wojtek       Piast Gliwice  
19. Machulec Oskar        Ruch Chorzów S.A

Przedstawiciel Śl.ZPN : Dorota Dusik
Trenerzy: Grzegorz Sikora, Artur Minkina
Kierownik: Krzysztof Oszek
Fizjoterapeuta: Tomasz Mrochen

Wicemistrzowie Polski Juniorów Młodszych Ruch Chorzów S.A

1. Machała Mateusz
2. Kuczyński Damian
3. Strzelec Karol
4. Bury Adrian
5. Wdowik Bartłomiej
6. Bielecki Jakub
7. Świątczak Kacper
8. Krawczyk Krystian
9. Bogusz Mateusz
10. Gęborys Szymon
11. Rudek Jakub
12. Rocki Kevin
13. Nowak Jakub
14. Machulec Oskar

Trener Michalik Mateusz